jak możemy Ci pomóc?

Osiedle Apartamenty Ludwinów

Miasto: Kraków
Dzielnica: Dębniki
Adres: Ludwinowska 11
Email: biuro( at )apartamentyludwinow.pl
Telefon: 48124295870
Telefon/Fax: 48502224574
Www: www.apartamentyludwinow.pl
Developer: Budostal-2 S.A.
Ilość mieszkań: 195
Zarejestrowanych mieszkańców: 18

W odległości 350 metrów:

  • Przedszkole
  • Szkoła średnia
  • Restauracja
  • Kino
  • Basen
  • Przystanek

Opis osiedla

Apartamenty Ludwinów zlokalizowane są w wyjątkowej części miasta, równolegle do ulic Ludwinowskiej i Zatorskiej, i dzięki temu gwarantują coś, co wydawać by się mogło niemożliwe do połączenia – apartamentowiec znajduje się bowiem w centrum miasta, ale jednocześnie nieco na uboczu. Tym samym jest idealną propozycją dla osób kochających rytm miasta, jak również pragnących bezpiecznego i odizolowanego schronienia w zaciszu własnego mieszkania. A gwarancję własnej przestrzeni w mieście zapewnia jeszcze jeden element - Apartamenty Ludwinów to propozycja dużych mieszkań o interesujących planach architektonicznych! Czworokątna bryła budynku i jej proporcje perfekcyjnie wpisują się w otocznie, a jednocześnie mają wpływ na jej reprezentacyjność. Usytuowany w wyjątkowym miejscu i zaprojektowany z ogromną dbałością o detale projekt cechuje ponadto wyjątkowa lekkość, nowoczesność i harmonijność, a wszystko za sprawą interesujących rozwiązań architektonicznych – licznych prześwitów, przeszkleń, tarasów, a także ogrodów letnich i zimowych. Elegancji inwestycji nadaje również imponujący swą rozległością, przeszklony hall wejściowy z portiernią. Najbliższe otoczenie apartamentowca w naturalny sposób dopełnia otaczający go ze wszystkich stron starodrzew, uzupełniony nowymi nasadzeniami oraz wewnętrzny, zielony dziedziniec z licznymi klombami, rabatami, ławeczkami oraz placem zabaw dla dzieci. Ponadto do wyłącznej dyspozycji mieszkańców pozostaje kryty basen, sauny i pomieszczenia fitness. Tak zaplanowana przestrzeń pełną harmonię nowoczesnego budynku z duchem królewskiego miasta.

Mieszkańcy „Ludwinowa” mogą podziwiać wyjątkową urodę panoramy Starego Miasta, Zamku Królewskiego oraz zabytkowych dzielnic – Kazimierza i Podgórza. Stąd wszędzie jest blisko! Wyjazd ulicą Ludwinowską zapewnia możliwość szybkiego i bezkolizyjnego włączenia się do ruchu drogowego. Mieszkańcy mogą także bulwarami wiślanymi dotrzeć pieszo na Stare Miasto czy Wzgórze Wawelskie, a projektowana kładka dla pieszych rozpostarta nad Wisłą zapewni przejście nieomal z samego apartamentowca bezpośrednio na magiczny Kazimierz. Mały, kamienny mostek Retmański prowadzi z kolei do serca południowej dzielnicy Krakowa – starego Podgórza – i to w niespełna pięć minut!

Budynek zaprojektowano w taki sposób, aby jego mieszkańcy mogli się w nim czuć absolutnie bezpiecznie. Apartamentowiec spełnia wymagania stawiane budynkom inteligentnym, czemu służy między innymi zintegrowany system sygnalizacji włamania, kontroli dostępu i telewizji dozorowej. budynku jest ogrodzony i - podobnie jak podziemny parking – monitorowany przez całą dobę. Działa również elektroniczny system dostępu do poszczególnych sekcji budynku, a każde z mieszkań wyposażone jest w czujniki magnetyczne i podczerwieni oraz przyciski napadowe, które przekazują informacje bezpośrednio do centralnego komputera i uruchamiają sygnalizację akustyczną. Całość uzupełniają elementy systemu przeciwpożarowego, wideodomofony, system telewizji dozorowej(CCTV), systemy przeciwwłamaniowe drzwi wejściowych do klatek oraz przeciwwłamaniowe szyby. Budynek posiada również instalacje monitorowania innych zagrożeń technicznych.

Budynek jest także wyposażony we wszystkie instalacje niezbędne do zapewnienia mieszkańcom komfortowych warunków życia. Okablowanie strukturalne stwarza możliwość dowolnych podłączeń telefonicznych, instalacji sieci komputerowych i bardzo szybkich połączeń z Internetem, acyfrowy system łączności wideodomofonowej pozwala na komunikację audio-wideo pomiędzy lokatorem 
i gościem, lokatorem i portiernią, gościem i portiernią. Ponadto na życzenie lokatora wewnętrzne instalacje mogą zostać zaprojektowane również w oparciu o technologię „inteligentnego domu”. W wybranych pomieszczeniach (np. hall, toaleta) włączaniem i wyłączaniem obwodów oświetleniowych sterują czujniki ruchu i natężenia światła. Przewiduje się także instalację wielofunkcyjnych przycisków sterujących pozwalających na stosowanie funkcji: lokalne i centralne sterowanie oświetleniem, roletami, jak również selektywne i centralne sterowanie ogrzewaniem i wilgotnością.

Opinie o osiedlu Apartamenty Ludwinów

Ocena osiedla 4 / 5 zebrana na podstawie 1 opinii
Jakość:
4 / 5
Okolica:
4 / 5
Lokalizacja:
4 / 5
pozdrawiam cię kamilo
Ocena: 4
Jakość:
Okolica:
Lokalizacja:
Na początku chciałbym pozdrowić kamilę s., dzięki której tutaj mieszkam. wybrała mi doskonałe mieszkanie, a przede wszystkim otoczenie.
Jak oceniasz jakość?
Jak oceniasz okolicę?
Jak oceniasz lokalizację?