jak możemy Ci pomóc?
Parkowanie skuterów, motorów na patio
mieszkaniec Wioletta
Wioletta Kowacz postów: 114 2017-05-17 08:18
Ze względu na bezpieczeństwo dzieci, bardzo proszę o wprowadzenie zakazu parkowania skuterów, motocykli i innych pojazdów silnikowych, jednośladowych na patio. Obecni właściciele pojazdów powinni zostać poproszeni o wyprowadzenie pojazdów z terenu i zaparkowanie w miejscach do tego przeznaczonych.

Panowie z Zarządu - czy wiemy kto jest właścicielem? Jeśli tak, proszę o kontakt skutkujący realizacją powyższego.

Pozdrawiam
mieszkaniec Anita
Anita Nawrocka postów: 10 2017-05-17 09:09
Pani Wioletto, Pani chyba żartuje???? Wózkownie są zarezerowane dla wózków, to niby gdzie mają stanąć rowery???? To są kpiny jakieś, dzieci mogą robić wszystko, co im się żywnie podoba, drzeć się wniebogłosy, ganiać po zieleni, niszczyć ją, niszczyć rowery, które stoją w przeznaczonych do tego stojakach i inni nie mają w tym względzie nic do powiedzenia, a rodzice palcem nie kiwną, żeby to zmienić. Panowie z zarządu – to jest palący temat. I to od dawna.

Pozdrawiam.
mieszkaniec Rafał
Rafał Zieliński postów: 48 2017-05-17 09:17
Pani chyba chodziło tylko o pojazdy silnikowe. Chociaż nie rozumiem jakim zagrożeniem jest stojący skuter czy rower. Ostatnio pod kwestie bezpieczeństwa podciąga się już wszelkie absurdy.
mieszkaniec Wojciech
Wojciech Wojdowski postów: 2 2017-05-17 09:27
dla mnie nie ma problemu niech stoją, ale jak ostatnio ktoś odpalił motor i zasmrodził pół patio to nie było to przyjemne. można np. wprowadzić motor bez odpalania go. ja jeżdżę rowerem i jak jest trochę ludzi to zsiadam z roweru i go prowadzę dla bezpieczeństwa. wszystko można, ale z głową!
pozdrawiam
mieszkaniec Wioletta
Wioletta Kowacz postów: 114 2017-05-17 10:09
Pani Anito,
nie chodzi o rowery. Chodzi o skutery i motocykle.

Panie Rafale,
wczoraj byłam świadkiem jak mała dziewczynka wyciągała piłkę spomiędzy koła, a stojaka motocykla. Straciła równowagę i oparła się całym ciężarek o motocykl, który się przechylił na drugą stronę, gdzie stała druga mała dziewczynka. Tak, to są sytuacje niebezpieczne.
W mojej ocenie nie jest to absurd.

Skoro nie ma możliwości parkowania samochodów na patio i wjeżdżamy tylko na chwilę, to również ma to zastosowanie do pojazdów silnikowych jednośladowych.
mieszkaniec Rafał
Rafał Zieliński postów: 48 2017-05-17 10:26
Panie Wojciechu
Ma Pan absolutną rację. Jeżeli problemem jest smrodzenie pod oknem, to zakażmy (i egzekwujmy) długotrwałego postoju na silniku, a nie samo parkowanie.

Pani Wioletto - bardzo ciekawą sytuację Pani opisała, szereg zdarzeń i przypadków doprowadził do potencjalnie groźnej sytuacji a Pani wini stojący motor? Proponuję w takim razie usunąć rowery, słupki oświetleniowe i szklane drzwi. Sugerowanie że to wina właściciela motoru że go zaparkował, za to że dziecko go przewróciło i mogło upaść na drugie dziecko jest niepoważne.
mieszkaniec Wioletta
Wioletta Kowacz postów: 114 2017-05-17 11:00
Panie Rafale,
nie rozumiem tego ataku i hejtu. Proszę nie ironizować i nie rozdmuchiwać tej sprawy do bezproduktywnego "wyzywania się".
mieszkaniec Grzegorz
Grzegorz Jarzyski postów: 13 2017-05-17 11:32
Myślę, że skutery i motory rzeczywiście stanowią potencjalne zagrożenie - zwłaszcza w przypadku przygniecenia dziecka.
O inne rzeczy dziecko może się potłuc przez nieuwagę, ale poza siniakami nic mu nie będzie. Szklane drzwi musiały by być uderzone ze znaczną siła, żeby szyba się potłukła i zagroziła dziecku, natomiast rowery są lekkie.
Oczywiście nie jest to wina właściciela motoru, że dziecko się rozpędziło i przez nieuwagę wpadło na motor a ten się przewrócił i kogoś przygniótł - ale nie kwestia winy jest tu rozpatrywana, a bezpieczeństwo dzieci, które są nieprzewidywalne. Jeśli cos możemy zrobić dla poprawy bezpieczeństwa - i to niewielkim kosztem - to zróbmy to.