jak możemy Ci pomóc?
Prace wokół osiedla... typu fuszerka.
mieszkaniec Michał
Michał Jabłoński postów: 4 2015-04-14 13:34
Witam, chciałbym poruszyć temat, odnośnie różnych prac wokół osiedla, które budzą moje wątpliwości, ze względu na to, że obniżają atrakcyjność naszej okolicy. Tak na szybko z głowy przychodzi mi kilka kwestii:

1. Zrobienie dziury na ulicy Nowaka-Jeziorańskiego w celu zapewne podłączeń mediów do nowego etapu... załatanie w sposób rzucający się w oczy - inny materiał, inny kolor (ale to jeszcze nic...)

2. Ostatnio pojawiła się wielka łata na ścieżce rowerowej nieopodal przejścia do jeziorka... patrząc z okna widać czarna plamę... zupełnie inny materiał pasuje jak kij do oka.

3. Jakoś koło tygodnia, może dwóch, było coś robione nieopodal skrzywionej latarni przy lasku... rozbierana była kostka... z powrotem została ułożona ... ale z dołkiem... wiec prawdopodobnie... witaj nowa duża kałużo.

4. Co właściwie się stało, że ta latarnia jest krzywa i dlaczego nikt nic z tym nie zrobi? Mam też wrażenie, że jej krzywość się pogłębia - tylko patrzeć jak komuś spadnie na głowę.

5. Zamek w klatce L, był uszkodzony przed świętami, ok został naprawiony ... ale czemu po naprawie została dziura na wylot, ups kolejna fuszerka.

Pytanie teraz brzmi. Kto jest odpowiedzialny za akceptacje takich fuszerek i przyjmuje odbiory? Bo jak dla mnie, są to początki samo-dewastacji tego co nas otacza. A raczej nikt z nas nie kupował tutaj mieszkania w super promocji -50%. I myślenie, że to na zewnątrz i mało mnie to interesuje, bo to nie moje - nie jest na miejscu.

Pomijam tu fakt uciążliwej budowy, syfu na ulicy i mega kurzu w domu - w tej sytuacji raczej nie da się nic zrobić.

Pozdrawiam
mieszkaniec Tomasz
Tomasz Zarzycki postów: 65 2015-04-14 15:00
Dzień dobry.

Odnosząc się do pkt 1 i 2
Pana wpisu informuję, że sprawa prac na ulicy Nowaka Jeziorańskiego ( teren miejski ) wydaje się być poza naszym zasięgiem, ale przyjrzymy się temu i zobaczymy co można zrobić.

Ad pkt 3 i 4
W odniesieniu do krzywej latarni - informuję, że był problem z wyegzekwowaniem od sprawcy ( firma LEKARO) przyznania się do winy i potwierdzenia swojej odpowiedzialności. Sprawa wymagała zaangażowania Policji. Środków na naprawę latarni od sprawcy nie udało się wyegzekwować do dziś. W najbliższy czwartek zostanie dostarczona i ustawiona nowa latarnia. Niemniej nadal będziemy walczyć o wyegzekwowanie odszkodowania od LEKARO. Koszty naprawy do czasu uzyskania odszkodowania tak jak i pozostałe koszty utrzymania terenów pomiędzy wspólnotami pokryje Wspólnota Saska I. Następnie koszty te będą refakturowane na naszą Wspólnotę proporcjonalnie do udziałów. Przy okazji naprawy latarni zostanie poprawiona kostka brukowa.

Ad pkt 5
Nieprawidłową naprawę zamka należałoby zgłosić do administracji, która przyśle konserwatora aby to poprawił. Przekazałem tą informację administratorowi.

serdecznie pozdrawiam
Tomasz Zarzycki
mieszkaniec Tomasz
Tomasz Zarzycki postów: 65 2015-04-14 15:04
Zapomniałem dodać, że przyczyną skrzywienia latarni była nieuwaga kierowcy śmieciarki.
mieszkaniec Jakub
Jakub Gruszczyński postów: 72 2015-04-14 15:13
Witam serdecznie,

ja ze swojej strony dodam tylko, że naprawa zamka w klatce L, w której mieszkam nie jest zakończona. W związku z tym stan jaki pan opisuje nie jest docelowy, a tymczasowy. W najbliższym czasie wkładka to zamka powinna się znaleźć na swoim miejscu.

Z poważaniem,
Jakub H. Gruszczyński