jak możemy Ci pomóc?
Przystanek Kanał Gocławski bez 143, 141, 188
mieszkaniec Marta
Marta Guzowska postów: 1 2015-01-26 19:27
Dobry wieczór Sąsiadom!
może nie wszyscy są świadomi zmian komunikacyjnych w naszej okolicy, dlatego poniżej cytuję treść mojego maila, który wysłałem do ZTM. Myślę, że po lekturze, wszystko będzie dla Was jasne.
Pozdrawiam,
Krzysztof


Dzień dobry Państwu,
właśnie przeczytałem na stronie stołecznego wydania "Gazety Wyborczej" o Państwa decyzji odnośnie wyłączenia autobusów linii 141, 188 oraz 143 z przystanku Kanał Gocławski. Niestety znalazłem potwierdzenie takiego stanu rzeczy na Państwa stronie. Decyzja ta w moim przekonaniu jest niezrozumiała z kilku powodów:
1/ z tego przystanku korzysta dużo osób w godzinach szczytu w drodze do pracy, bo korzystając z BUSPASa omija się korki. Generalnie jest to jeden z kluczowych argumentów za korzystaniem z transportu publicznego w Warszawie. Likwidacja linii znacząco pogarsza możliwości komunikacyjne z centrum miasta;
2/ Wg moich obliczeń odległość od zbiegu ul. Ostrobramskiej i Al. Stanów Zjednoczonych do altany przystankowej wynosi około 150 m i dla profesjonalnych kierowców, a za takich powinniśmy chyba uważać kierowców ZTM, nie powinna stanowić problemu zmiana pasa ruchu, szczególnie że zjeżdżają na BUSPAS. To jest w końcu 150 m a nie 20 m!
3/ nie pamiętam, żeby w tym miejscu wydarzył się jakiś wypadek, również z udziałem autobusu;
4/ nie odbyły się żadne konsultacje społeczne w tej sprawie, a zwykle macie Państwo w zwyczaju takie prowadzić, żeby jak najlepiej dostosować Państwa usługę do potrzeb mieszkańców, którym to działalność Państwa instytucji ma służyć i z podatków których działalność ta jest finansowana. Dobrze by było, gdyby także w tym przypadku zastosowali Państwo, z resztą nie raz już wykorzystywaną, formę wywieszenia informacji tekstowej w autobusach linii (o których tu mowa).
Cóż, błądzić jest rzeczą ludzką, ale liczę, że ponownie przemyślą Państwo swoja decyzję, uwzględniając mój głos obywatelski.
Pozdrawiam,
Krzysztof Guzowski
mieszkaniec Wioletta
Wioletta Kowacz postów: 114 2015-02-03 13:10
Panie Krzysztofie,
na przystanku Kanał Goclawski są teraz dwa autobusy (w dwie strony): 182 i 151 (nowy)

Za stroną ztm.waw.pl
Kanał Gocławski (Warszawa)

ulica: Al.Stanów Zjednoczonych
przystanek: Kanał Gocławski 01 » Saska
na żądanie:
151 182 N25

ulica: Al.Stanów Zjednoczonych
przystanek: Kanał Gocławski 02 » Przyczółek Grochowski
na żądanie:
151 182 N25
mieszkaniec Jakub
Jakub Łebski postów: 17 2015-02-03 22:07
Panika zbędna.
mieszkaniec Rafał
Rafał Zieliński postów: 48 2015-04-01 12:32
Jak ktoś pracuje w centrum, to ja teraz polecam E-1. Nawet po spaleniu mostu pomimo korków jeździ się szybciej. DO metra stadion w 15-20 min a potem można albo M2 albo dowolnym pociągiem ze stacji kolejowej stadion. Podróż do centrum zajmuje max 30 min.