jak możemy Ci pomóc?
Wiadomości garażowe: nowe oświetlenie i haki na rowery
mieszkaniec Rafał
Rafał Kunicki postów: 40 2014-10-15 10:51
Drodzy Sąsiedzi,

Mamy dwie dobre wiadomości. Zakończyliśmy proces wymiany oświetlenia w garażu na diody LED. Zużywają one znacznie mniej prądu i są znacznie trwalsze. Inwestycja zwróci się nam w ciągu jednego roku.

Druga dobra wiadomość dotyczy haków na rowery. Otrzymaliśmy zgodę projektanta budynku na ich montaż na ścianach garażu. Przed wierceniem otworów prosimy o kontakt z administracją, aby uniknąć trafienia w jakiś kabel ;)

Rafał Kunicki
mieszkaniec Wioletta
Wioletta Kowacz postów: 114 2014-10-28 15:13
W ramach oszczędności przydałoby się zmniejszyć częstotliwość mycia garaży w okresie letnim.
mieszkaniec Witold
Witold Kalinowski postów: 10 2014-10-29 22:51
Witam Państwa, Fajnie że Zarząd ogłosił wykonanie pewnego etapu z sukcesem oraz przyją podziękowania i gratulacje, jednak jak zauważył jeden z mieszkańców powyżej, także jak ja - nie wszystkie lampy to lampy LED.
Jak sądzę każdy z nas prowadząc gospodarstwo domowe robi wyliczenia, a później je realizuje. Być może jest to poparte jakimiś wytycznymi, o których Zarząd nie chciał zaprzątać głowy mieszkańców, jednak było by wspaniale abyśmy poznali całość założenia tego procesu, informacji od projektanta, dlaczego nie wszystkie lampy to led, itd.
Jak sądzę całość obliczeń, kalkulacji jest dostępna w administracji, i wystarczy tylko poprosić?

Jakiś czas temu widziałem forum Saska I, bardzo podoba mi się prezentacja członków Zarządu którzy dokładnie opisywali cały proces, który wykonywali ze szczegółami - z pewnością niektórzy z Państwa maja tam konta i mogą zobaczyć jak wyglądają wypowiedzi i komentarze członków Zarządu.
Jak sądzę każdy z nas na osiedlu Saska II chce czuć się jak w domu, a co za tym idzie transparentość, przejrzystość i odpowiednia dokumentacja powinna być realizowana na najwyższym poziomie - przecież to także o moje i Państwa pieniądze tu chodzi. Pozdrawiam serdecznie. (mam nadzieje iż nie zanudziłem Państwa moim długim postem)
mieszkaniec Wioletta
Wioletta Kowacz postów: 114 2014-11-17 08:03
Panie Witoldzie, chyba Pan zadał niewygodne pytanie, bo nikt Panu nie odpowiada ;)
mieszkaniec Jakub
Jakub Gruszczyński postów: 72 2014-11-20 09:31
W temacie "niepełnej" wymiany ledów w garażu. Światła, które pełnią rolę oświetlenia awaryjnego (ewakuacyjnego) nie mogą być wymienione na ledy. Na tyle pozwalały środki wpisane w nasz plan. Na przyszły rok planujemy zabudżetować wymianę pozostałych świetlówek (np. w klatkach).
mieszkaniec Michał
Michał Wiśniewski postów: 12 2015-05-14 12:59
Witam wszystkich (pierwszy post...)!

Także przyłączam się do pochwał dla Zarządu za dobre decyzje! Tak zaprojektowane oświetlenie wyposażone w "analogowe" źródła światła woła o pomstę do nieba - deweloper poszedł po najmniejszej linii oporu (i kosztów). Ech, szkoda gadać....

Ja mam od siebie inną uwagę "do przemyślenia" - chodzi o oświetlenie "na żądanie" (na słupie koło mojego miejsca jest). Ktoś to tak pięknie sprojektował, że zapalając światło nad swoim miejscem zapalam nad jeszcze z 10 innymi - o ile nad miejscem mojego sąsiada po prawej ma jeszcze sens, to pozostali są ode mnie oddaleni (po drodze są 2 komórki lokatorskie w rogu) i ułożeni do mnie pod kątem prostym. Zapewne nie tylko koło mnie jest taki zbyt-wiele-mogący-włącznik.

Proponuję w dalszych etapach inwestycyjnych rozważyć reorganizację włączników światła - może nie jest to jakoś specjalnie skomplikowane?