jak możemy Ci pomóc?
Wiercenie i walenie młotem wieczorami, w weekendy i święta
mieszkaniec Anita
Anita Nawrocka postów: 10 2015-01-18 16:27
Dzień dobry, mam ogromną nieprzyjemność mieszkać pod kimś, kto najwidoczniej uważa, że regulamin obowiązujący na osiedlu Saska, go nie dotyczy. W związku z tym radośnie uruchamia wiertarkę i inne akcesoria potrzebne do remontu w najmniej odpowiednich momentach, tj. wieczory, weekendy, święta. Co mogę zrobić? Poprosić ochronę, żeby go namierzyła? Nie wiem, z którego dokładnie lokalu dochodzi dźwięk - osoba zakłócająca spokój jest sprytna, bo włącza wiertarkę na chwilę, potem następuje przerwa, a potem znowu to samo. Musiałabym więc czatować piętro wyżej aż się znowu odpali, a nie mam na to ochoty. Będę wdzięczna za wskazówki, pozdrawiam sąsiadów, którzy szanują innych:-)
mieszkaniec Katarzyna
Katarzyna Niedziałek postów: 8 2015-01-18 17:12
Witam,
Zauważyłam ten sam problem, ale jako osoba wyjątkowo tolerancyjna doszłam do wniosku, że operator wiertarki w innych godzinach nie może prowadzić prac. Niemniej jednak wiertarka o godzinie 20 kiedy usypiam dziecko jest wyjątkowo irytująca...
mieszkaniec Rafał
Rafał Zieliński postów: 48 2015-01-18 19:28
To nie jest spryt, tylko może to wynikać akurat z tego że wierci dziurkę, potem coś montuje i jak skończy zaczyna kolejną rzecz do zrobienia. Jeżeli to są krótkie prace hałaśliwe a potem następuje kilkanaście minut przerwy, to ja nie rozumiem w czym problem. Każdy kiedyś musi wykonać w domu pewne prace. Jak by to było kucie ścian przez godzinę co wieczór to wtedy rozumiem.
mieszkaniec Paweł
Paweł Górski postów: 7 2015-01-19 09:38
Łatwo Panu mówić bo nie mieszka Pan w naszym budynku. Wczoraj wieczorem (niedziela !!!) też były wiercenia
mieszkaniec Tomasz
Tomasz Zarzycki postów: 65 2015-01-19 11:14
W regulaminie porządku domowego, który sami uchwaliliśmy zapisano, że głośne prace remontowe mogą być wykonywane w dni powszednie 8.00-18.00 oraz w soboty 10.00-14.00. Oczywiście drobne prace i krótki hałas w godzinach lekko przekraczajacych w/w nie stanowią w mojej ocenie problemu. Jednak jeżeli ktoś prowadzi szczególnie uciązliwe prace poza tymi godzinami można żądać interwencji ochrony. Mają obowiązek reagować.
mieszkaniec Anita
Anita Nawrocka postów: 10 2015-01-19 18:35
Problem leży w tym, żebyśmy szanowali siebie nawzajem. Regulamin nie został wymyślony dla czyjegoś widzimisię. To raz. Dwa - gdyby zdarzało się do rzadko, nie podnosiłabym w ogóle tej kwestii. Jednak CODZIENNE wiercenie i walenie młotem jest, delikatnie mówiąc, irytujące.
mieszkaniec Rafał
Rafał Zieliński postów: 48 2015-01-20 13:37
Dlatego ja protestowałem przeciwko takim zapisom w regulaminie. Zapis "w dni powszednie 8.00-18.00" dla większości osób oznacza brak możliwości prowadzenia prac w tygodniu. Zostają 4h w sobotę. Więc skoro już mamy taki nieżyciowy zapis to podchodźmy do niego ze zrozumieniem. Tak jak napisał Pan Tomasz, "drobne prace i krótki hałas w godzinach lekko przekraczajacych w/w" wg mnie powinny być traktowane ulgowo.