jak możemy Ci pomóc?
Włamania do mieszkań, a nasze zamki Dierre - dobre wiadomości
mieszkaniec Rafał
Rafał Kunicki postów: 40 2014-11-21 10:40
Drodzy Sąsiedzi,

W ostatnim czasie w mediach pojawiły się informacje na temat fali włamań do mieszkań wyposażonych w zamki firmy Dierre. Przestępcom udało się opracować wytrych, który umożliwia otwarcie starszych modeli zamków bez pozostawienia śladów włamania. Nowe modele zamków Dierre zostały już udoskonalone i zabezpieczone przed użyciem \"super wytrycha\".

Dzięki czujności naszego sąsiada, który przesłał nam te wiadomości, natychmiast skontaktowaliśmy się z firmą Dierre i poprosiliśmy o potwierdzenie, jaki model zamków był montowany w drzwiach na naszym osiedlu.

Otrzymaliśmy dobre wiadomości. W naszych drzwiach znajdują się zamki nowej generacji, wyposażone w blokadę Lock Trap, która powoduje blokadę zamka w trackie jakiejkolwiek manipulacji innych narzędziem niż oryginalny klucz.

Każdy z nas dla pewności może sprawdzić certyfikat swojego zamka ("Pewny Zamek" 2013) - był on dołączony do dokumentów przekazywanych przy odbiorze mieszkania.
mieszkaniec Tomasz
Tomasz Bialek postów: 1 2015-01-08 20:10
witam, jakiś czas temu przeczytałam ten post i byłam spokojna do czasu... Nasi znajomi z innego warszawskiego (odbiór mieszkania w tym samym czasie, te same drzwi, na ich osiedlu było już kilka włamań) osiedla zakomunikowali, że ich zamki to ten straszy model , ja uspokojona tą informacją potwierdziłam, że nasze są już te "nowe". Poprosili o pokazanie im naszego certyfikatu w celu porównania, po czym stwierdzili, że mają identyczny. Patrząc na nasz certyfikat informacji o blokadzie Lock Trap oraz cokolwiek to znaczy "pewny Zamek 2013" próżno szukać..... proszę o informację, która z faktycznych treści certyfikatu mówi, że nasz zamek jest nowej generacji? jeśli faktycznie takie dobre wiadomości otrzymaliśmy od firmy Dierre to poproszę o skan pisma potwierdzającego te informacje.
mieszkaniec Rafał
Rafał Kunicki postów: 40 2015-01-09 09:47
Najpewniejszym sposobem jest sprawdzenie samego zamka. Proszę spojrzeć na rygle na wysokości klamki, na jednym z nich powinien być wygrawerowany napis "Lock Trap". Jeżeli go tam nie ma, należy sprawdzić wewnątrz zamka. W tym celu należy zdemontować klamkę i płytkę i obejrzeć korpus zamka. Jeżeli również w tym miejscu nie znajdziecie napisu, proszę o kontakt: zarzad@osiedlesaska2.pl.
temat zamknięty