jak możemy Ci pomóc?
Zapachy z pizzerii!!!
mieszkaniec Magda
Magda Frątczak postów: 5 2018-04-18 11:49
Sąsiedzi, szczególnie mieszkańcy bloku przy Skalskiego 3 mający okna od strony ulicy Skalskiego oraz właściciele mieszkań narożnych od strony Skalskiego i Nowaka-Jeziorańskiego.
Nie wiem czy zauważyliście a raczej poczuliście, że rozpoczął się sezon ogródkowy - mimo tego, że ogródek pizzerii jeszcze nie jest otwarty zapach (a raczej smród) z pizzerii jest w naszych mieszkaniach?
Mam mieszkanie bezpośrednio nad pizzerią, moje okna z sypialni, kuchni i salonu wychodzą na ogródek pizzerii - gdy tylko zaczyna robić się ciepło nie mam możliwości otwarcia okien od tamtej strony - smród przypalonych dodatków oraz samej pizzy unosi się po całym mieszkaniu, wchodzi z tapicerowane meble, ciuchy etc. Od maja do października połowa mojego mieszkania musi mieć zamknięte okna (co nie do końca pomaga bo zapach przechodzi przez wywietrzniki)!!!
Administracja wielokrotnie sprawdzała wentylacje w pizzerii, podobno wszystko jest ok a smród jak był tak jest.
Dodatkowo uciążliwość ogródka szczególnie dla mieszkańców będących w bezpośrednim sąsiedztwie pizzerii jest ogromny - całodzienne dźwięki sztućców, rozmów (a często i kłótni), dym papierosowy, późne godziny zamknięcia ogródka (niestety nie przestrzegają zasad ustalonych w umowie ze wspólnotą).
Będę wdzięczna za informacje, czy są tutaj sąsiedzi, którzy borykają się tym samym problemem?
mieszkaniec Agata
Agata Wajnbergier1 postów: 6 2018-04-18 12:14
Witam, mieszkam na 7 piętrze od strony pizzerii. Nawet do mnie (szczególności wieczorami) dochodzi bardzo intensywny zapach czosnku i pieczonej pizzy. Nie jest to najprzyjemniejsze doznanie...
Ponadto niestety wieczorami również (ok. 19-20) przez okna od str. skalskiego wpada zapach dymu papierosowego. Nie wiem czy ktoś pali papierosy przy otwartym oknie czy to właśnie zapach dymu z ogródka z pizzerii...
mieszkaniec Magda
Magda Frątczak postów: 5 2018-04-18 12:22
Nie ukrywam, że noszę się z zamiarem zgłoszenia do Administracji i Zarządu prośby o zamknięcie tego ogródka. Dodam, że od ponad 2 lat wielokrotnie z zarządem i administracja na ten temat rozmawiałam - odpowiedź była ciągle taka sama, że tylko ja mam ten problem, że nikt inny tego nie zgłaszał.
Jeśli zbierze się więcej osób może uda nam się ten temat przewalczyć.
Ja wiem, że dla pizzerii ogródek jest źródłem zarobku, ale ja kupując mieszkanie nie wiedziałam, że przyjdzie mi mieszkać "w pizzerii". A teraz jestem do tego zmuszona wbrew swojej woli :(