jak możemy Ci pomóc?
Zebranie Wspólnoty
mieszkaniec Tomasz
Tomasz Zarzycki postów: 65 2016-03-26 14:15
Szanowni Państwo

W czwartek 24.03.2015 r. wystartowała dystrybucja materiałów na zebranie Członków Wspólnoty, które odbędzie się 7.04.2016 r. (czwartek) o godz. 19.00 w Zespole Szkół Integracyjnych nr 75 przy ul. Bartosika 5 w Warszawie. Osoby, które podały adres kontaktowy na terenie Wspólnoty do 30.03.2016 r. mogą odebrać te dokumenty w naszej recepcji. Do pozostałych osób materiały zostaną wysłane na adres wskazany w administracji Serdecznie zapraszamy na to zebranie. Materiały rozsyłane do Państwa można również znaleźć na naszym forum w zakładce dokumenty w pliku ,,materiały na zebranie 7.04.2016".

serdecznie pozdrawiam
Tomasz Zarzycki
mieszkaniec Bogusław
Bogusław Ćwikła postów: 45 2016-04-05 21:58
Przydałoby się przypomnieć mieszkańcom naszej wspólnoty o czwartkowym zebraniu najlepiej rozwieszając informację w windach (najwyższa oglądalność). Nie jest w interesie naszej Wspólnoty by znowu tylko nieliczna grupa sąsiadów pojawiła się na naradach i głosowaniach.
mieszkaniec Tomasz
Tomasz Zarzycki postów: 65 2016-04-06 09:12
Informacja w windach i na klatkach schodowych wisiała do czasu, gdy materiały na zebranie były wydawane przez naszą recepcję ( do końca marca). Pod koniec tego terminu pracownicy recepcji dzwonili ( za pośrednictwem domofonu) do osób, które nie odebrały informacji o zebraniu i informowały je o możliwości odbioru. Ponadto do osób, które nie odebrały informacji o zebraniu oraz do osób, które wskazały jako adres do korespondencji lokalizację inną niż na terenie naszej Wspólnoty listami poleconymi wysłano informację o zebraniu wraz z materiałami. Dodatkowo umieszczono komplet materiałów na zebranie na tym forum. Każdy zainteresowany mógł więc o zebraniu się dowiedzieć, otrzymać stosowane materiały ( sprawozdania, plan finansowy). Rzeczywiście błędem mogło być wcześniejsze zdjęcie informacji z windy, niemniej w mojej ocenie pozostanie to bez większego wpływu na frekwencję, gdyż według mojej wiedzy zdecydowana większość informacji została odebrana przez Członków Wspólnoty. Czy przełoży się to na frekwencję? Zobaczymy w czwartek.

serdecznie pozdrawiam
Tomasz Zarzycki
mieszkaniec Bogusław
Bogusław Ćwikła postów: 45 2016-04-06 13:48
Fakt, że wcześniej odebrałem materiały na zebranie, jednakże gdyby nie rozmowa z sąsiadem zapomniałbym o dacie.
Praktyka pokazuje, że najskuteczniejsze jest dodatkowe wywieszenie informacji na tydzień przed i DO dnia zebrania.
W końcu jest tylko jedno takie zebranie Wspólnoty w ciągu roku także trzeba się zastanowić jak maksymalnie podnieść frekwencję.

Pozdrawiam
mieszkaniec Michał
Michał Wiśniewski postów: 12 2016-04-16 08:09
Witam,

nie byliśmy na spotkaniu. Szczerze mówiąc - nawet próbowałem opublikować tu post z wnioskiem o rozważenie następnego spotkania w weekend albo chociaż w piątek ze względów organizacyjnych (częste delegacje i dzieciaki nie do pozostawienia samemu o takiej porze i na tak długo). Post się nie wysłał, więc w sumie - ponawiam pytanie.

Co do samego zebrania i uchwał. Rozumiem wszystkie zapisy poza jedną kwestią - wymiana liczników. Jaka jest przyczyna konieczności ich wymiany? Legalizacja?

pozdr.
mieszkaniec Jarosław
Jarosław Ławniczak postów: 41 2016-04-20 15:37
mieszkaniec Tomasz
Tomasz Zarzycki postów: 65 2016-04-20 15:50
Jeszcze w temacie wodomierzy

Legalizacja wodomierzy jest koniecznością wynikającą z przepisów ustawy „Prawo o miarach” z dnia 11.05.2001 r. (Dz.U. nr 243 poz. 2441 z 2004 r. ze zm.). Okres ważności cechy legalizacyjnej wodomierza określony jest w załączniku nr 6 do Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 7 stycznia 2008 r. w sprawie prawnej kontroli metrologicznej przyrządów pomiarowych. (Dz.U. nr 5 poz. 29 z 14 stycznia 2008 r.). Dla wodomierzy o nominalnym strumieniu objętości nie większym ni_ 500 m3/h – świadectwo legalizacji pierwotnej oraz cechy legalizacji pierwotnej są ważne przez 5 lat, a okres ważności dowodów legalizacji ponownej wynosi także 5 lat.
Ustawowy obowiązek legalizacji dotyczy wodomierzy głównych ( na wejściu do budynków) na podstawie których rozliczamy się dostawcami mediów.
Nasze domowe wodomierze również tracą świadectwa legalizacyjne z końcem 2017 r. Tym samym po upływie tego okresu ich pomiar nie może być uznany za miarodajny. Teoretycznie możliwe jest nielegalizowanie wodomierzy domowych, jednak pomiar z takich wodomierzy naszym zdaniem nie może być uznany za podstawę do rozliczeń mediów. Wodomierz cały czas pracuje, przepływa przez niego woda. Po pewnym okresie traci właściwości, zużywa się, obrasta kamieniem. Tym samym dokładność jego pomiaru maleje. Jeśli nadal ma służyć miarodajnie, to powinien spełniać wymogi ustawowe, czyli być zalegalizowany - co stanowi urzędowe poświadczenie dokładności pomiarów. W każdym innym przypadku, wyniki pomiaru mogą zostać podważone przez użytkowników. Legalizacja służy temu by urządzenie było sprawne a pomiar nie budził wątpliwości. Brak świadectw legalizacyjnych wodomierzy nie pozwala na jakiekolwiek reklamacje. Stąd również powstaje woda niezbilansowana, kosztami, której obciąża się wszystkich mieszkańców.
Biorąc pod uwagę koszty legalizacji, w odniesieniu do wodomierzy są one praktycznie równe zakupowi i montażowi nowego wodomierza. Musimy tutaj mieć również na uwadze konieczność zapewnienia wodomierzy zastępczych (na okres legalizacji tych właściwych) oraz dodatkowy koszt ich montażu i demontażu . Dlatego w przypadku wodomierzy uznaliśmy wymianę za bardziej uzasadnioną.
Inaczej sytuacja wygląda w przypadku licznika ciepła (CO). Tutaj koszt zakupu nowego licznika jest znacznie większy niż legalizacja starego, dlatego zasadna jest jego legalizacja. Odpada też problem zastępczych mierników, gdyż legalizację można przeprowadzić w okresie letnim.

serdecznie pozdrawiam
Tomasz Zarzycki
mieszkaniec Jarosław
Jarosław Ławniczak postów: 41 2016-04-25 12:21
Witam,
na zebraniu Wspólnoty nie był czasu na różne rozmowy o planach polepszających naszą przestrzeń. Dlatego może warto poruszyć różne pomysły na forum?
- nie do końca wiadomo np. czy pomiędzy naszym etapem a etapem I zostaną postawione słupki będące kontynuacją zamontowanych już. Czy je chcemy? To pytanie do Mieszkańców naszego etapu. Podczas każdej imprezy w Hopsaska(i nie tylko) cały chodnik jest zastawiony samochodami i każdy z nich musi wjechać na chodnik, który wygląda coraz gorzej.
- przydałoby się uzupełnić rośliny w niektórych miejscach jak również dosypać korę, która nie była dosypywana od 4 lat,
- w niektórych miejscach krzewy są przycinane za wysoko, bo nie widać już lamp tam zainstalowanych. Identyczna sytuacja jest z żółtymi donicami.

Pozdrawiam.