jak możemy Ci pomóc?
Internet siwatłowodowy
mieszkaniec Eryk
Eryk Dankwa postów: 4 2016-11-17 14:28
Cześć!
Nie wiem jak Wy ale ja chętnie przesiadłbym się na światłowód.
Po wstępnym rozpoznaniu dowieziałem się, że nie jest to niemożliwe. Rozmawiałem już z trzema firmami...
Nie bardzo opłaca się ciągnąć linię tylko do jednej połówki domu, ale jeśli będzie nas więcej to firmy same będą zainteresowane podciągnięciem światłowodu. Pewnie podłączą też sąsiednie osiedla (?).
Miesięczny koszt za internet to kwoty rzędu 40-80 zł za 40 - 60 M bez limitów ale są i szybsze-droższe.

Poproszę zainteresowanych o jakąś deklarację tu na forum - łatwiej będzie zainteresować jakiegoś dostawcę taką inwestycją.

Pozdrawiam,
Eryk.
mieszkaniec Eryk
Eryk Dankwa postów: 4 2017-03-23 16:11
Zniecierpliwiony bezruchem zadzwoniłem do Orange. Ku mojemu zdziwieniu dowiedziałem się, że nic o naszym osiedlu nie wiedzą. Tym bardziej o instalacji światlowodów.
Dzwoniłem też do działu technicznego swiatłowodów w Orange - nawet nie mają nas w planach.
Idąc za ciosem wykręciłem numer do Skynet (z ulotki rozprowadzanej na naszym osiedlu) . Tam Pan Michał Pioterczak poinformował mnie, że Orange będzie instalował światłowody ale tylko na tych osiedlach, które mają infrastrukturę Orange (jak rozumiem to te za Kwiatową Polaną).
Nam pozostaje Skynet a naszym "opiekunem" jest Pan Piotr Komorowski.

Wierzyć nie wierzyć dostaliśmy od Skynetu, na moje ręce, maila, którego treść wklejam poniżej. Z rozmowy telefonicznej wynika jeszcze, że Ci, którzy mają obecnie umowy z innymi operatorami będą mogli już teraz zainstalować sobie światłowód ale po najdalej dwóch latach (w trakcie, których wygaśnie umowa z innym operatorem) będą zobowiązani zawrzeć umowę na usługi ze Skynetem. Ale po szczegóły lepiej sięgać do źródła.

Oto treść maila


Szanowny Panie Eryku,

w nawiązaniu do naszych ustaleń przesyłam informacje na temat usług świadczonych prze SKYNET oraz sposobu doprowadzenia instalacji do Państwa domów.


Dostępne usługi, to:

Dostęp do internetu:
Przepustowość 1 Gbit/s - 139 zł,
Przepustowość 250 Mbit/s - 99 zł,
Przepustowość 120 Mbit/s - 79 zł,
Przepustowość 60 Mbit/s - 69 zł,
Przepustowość 25 Mbit/s - 59 zł.


Telewizja Cyfrowa:
TV Start - 89 kanałów (35 HD) - 19 zł,
TV Start + Extra HD - 168 kanałów (69 HD) - 58,90 zł.

Multiroom - 19 zł.

Wykaz kanałów oraz ceny pakietów tematycznych/premium w załączniku.


Telefon stacjonarny:

Bez limitu - 59 zł,
Telefon 200 min - 24 zł,
Telefon 45 min - 14,90 zł.


Usługi dodatkowe:

Stały publiczny adres IP - 10zł,

Dodatkowe 10 Mbit/s prędkości wysyłania - 10 zł,

Dodatkowe 20 Mbit/s prędkości wysyłania - 20 zł,


Kwestia prowadzenia instalacji na Państwa Osiedlu wymaga uzgodnień, z informacji jakie uzyskałem od Developera w drodze nie ma kanalizacji teletechnicznej, którą moglibyśmy wykorzystać (istnieje ponoć tylko kilka przepustów pod drogą).

Instalacje światłowodowe możemy doprowadzić do Państwa od drogi - wymaga to rozbiórki kostki, lub od strony ogródków.

To chciałbym w jakiś sposób ustalić z Państwem np. na jakimś wspólnym spotkaniu.

Szczegółowy koszt podłączenia będę mógł przedstawić po ustaleniu sposobu prowadzenia instalacji (wykonanym szczegółowym kosztorysie). Standardowy koszt podłączenia (instalacja/aktywacja) wynosi 450,- zł brutto.


Powyższa informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu artykułu 66KC.


Osoby zainteresowane naszymi usługami proszone są o wypełnienie ankiety na stronie:

http://www.skynet.net.pl/ftth.html


W przypadku jakichkolwiek Państwa pytań proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.


Z poważaniem

--
Piotr Komorowski
Project Manager
Mob: +48 733 047 095
E-mail: piotr.komorowski@skynet.net.pl

Skynet Sp. J.
ul. Człuchowska 66
01-360 Warszawa
Tel: 22 487 10 00

mieszkaniec Eryk
Eryk Dankwa postów: 4 2017-03-23 16:26
Załącznik z listą kanałów TV w galerii zdjęć...