jak możemy Ci pomóc?

Osiedle Garden Residence

Miasto: Kraków
Dzielnica: Podgórze
Adres: Przemysłowa 4
Kod pocztowy: 30-701
Email: przemyslowa4( at )tu-mieszkam.com
Telefon: 123977762
Telefon/Fax: 124431360
Www: www.gardenresidence.pl
Developer: ALPHA DEVELOPMENT
Zarejestrowanych mieszkańców: 91

W odległości 350 metrów:

  • Restauracja
  • Przystanek
  • Muzeum

Opis osiedla

Apartamenty Garden Residence są jednym z najbardziej interesujących i niepowtarzalnych projektów architektonicznych realizowanych na krakowskim Zabłociu – pofabrycznej dzielnicy objętej programem rewitalizacji Miasta Krakowa, która – jak twierdzą eksperci- za klika lat będzie najnowocześniejszym i najmodniejszym zakątkiem zabytkowego Krakowa. Obszar ten od dłuższego czasu budził zainteresowanie inwestorów i projektantów, którzy w tak dogodnej lokalizacji – nad brzegiem Wisły, naprzeciw malowniczego Kazimierza - dostrzegali olbrzymi potencjał. Zapomniany teren reaktywowała jednak dopiero Rada Miasta Krakowa, uchwalając w 2006 r. Program Rewitalizacji i Aktywizacji Poprzemysłowego Obszaru Zabłocie. Odtąd, Zabłocie zaczęło przeistaczać się w nowoczesną, pełną energii dzielnicę, a na postindustrialnym terenie pojawili się pierwsi architekci i urbaniści. W 2010 r., zostało ukończone wznoszenie Garden Residence, na Zabłociu powstało również Muzeum Pamięci poświęcone historii krakowskich Żydów, a zaledwie rok później przy znanej fabryce Schindlera rozpoczęło działalność Muzeum Sztuki Współczesnej i Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora „Cricoteka”. Zabłocie już od ponad 9 lat jest siedzibą największej krakowskiej uczelni prywatnej – Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.
Rewitalizacja obejmuje również teren nadrzecznych terenów rekreacyjnych położonych w sąsiedztwie Garden Residence. Powstają tu deptaki i ścieżki rowerowe połączone z krakowską siecią ścieżek dla rowerów.

Inwestycja Garden Residence w otrzymała tytuł Krakowskiego Mieszkaniowego Dewelopera roku 2012 za oraz Nagrodę Złotego Sokoła w V edycji Konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań za:

podjęcie ryzyka rozpoczęcia inwestycji w zaniedbanej, postindustrialnej dzielnicy, co przyczyniło się w istotny sposób do realizacji długofalowego programu rewitalizacji obszaru Zabłocia,
zrealizowanie dużego zespołu mieszkalnego, wyposażonego w bogaty ogólnodostępny i funkcjonalnie zróżnicowany program usługowy (fitness, sklepy, punkty usługowe), sprzyjający integracji społecznej z mieszkańcami dzielnicy,
zaaranżowanie wnętrza urbanistycznego we właściwych proporcjach i o ciekawej, zróżnicowanej w skali architekturze, z interesująco zaprojektowaną, na unikatową skalę, zielenią.
Jak oceniasz jakość?
Jak oceniasz okolicę?
Jak oceniasz lokalizację?