jak możemy Ci pomóc?

Osiedle Kościuszko Business Point

Miasto: Toruń
Dzielnica: Mokre Przedmieście
Adres: Ul. Kościuszki
Kod pocztowy: 87-100
Telefon: 513105937
Telefon/Fax: 603118118
Www: www.kosciuszkopoint.pl
Developer: Rywal RHC
Ilość miejsc postojowych: 170
Wielkość mieszkań: 50 m² - 100 m²
Oddane do użytku: 2014

Opis osiedla

Dzięki Inwestorowi Rywal RHC miasto Toruń wzbogaci się o nowoczesny budynek biurowo-usługowy pod nazwą Kościuszko Business Point. Ogromna powierzchnia usługowa na 5 kondygnacjach pozwoli na skupienie w jednym miejscu punktów usługowo-biurowych w jednym miejscu. Kościuszko Business Point to nowoczesne centrum biurowo-usługowe powstające w Toruniu przy ul. Kościuszki 71, w skład nieruchomości wchodzi 9 działek o łącznej powierzchni 7420 m². Głównym celem było Inwestora stało się wybudowanie budynku biurowego średniej wielkości w klasie A, o łącznej powierzchni całkowitej 11.617 m², wyznaczającego nowe trendy w biznesie dla miasta. Oferta wynajmu skierowana jest do średnich i dużych klientów. Zamierzeniem jest wzniesienie obiektu, który będzie wykonany w technologii inteligentnego budynku. Wybór tej technologii umożliwi stałą rozbudowę i modernizację budynku w zależności od potrzeb klienta, jak i wynikającą z postępu, który jest wynikiem ogromnego rozwoju m.in. usług z branży IT. Jednym z głównych założeń inwestycyjnych jest stworzenie obiektu, który zagwarantuje elastyczne dostosowanie powierzchni do różnych koncepcji, np. układu gabinetowego lub otwartego, tzw. „open space”. Ekonomiczne podziały powierzchni z ograniczonym do minimum współczynnikiem powierzchni wspólnej (add-on factor = 1,18) zapewnią racjonalne gospodarowanie powierzchnią najmu. Obsługę kondygnacji zapewnią 3 nowoczesne windy zgrupowane w niezależnych pionach komunikacyjnych. Do dyspozycji najemców będzie parking z 103 miejscami postojowymi na kondygnacji podziemnej oraz 67 miejsc naziemnych. W obiekcie znajdą się również miejsca wydzielone na stojaki na rowery oraz w samym budynku prysznice dla rowerzystów.

Dane techniczne dotyczące obiektu prezentują się następująco:
- pow. działki – 7.420 m²
- pow. zabudowy – 1.873 m²
- pow. całkowita kondygnacji „-1” (parking) – 2875, 0 m²
- pow. najmu kondygnacji „0” -– 1643 m²
- pow. najmu kondygnacji „+1” -– 1776 m²
- pow. najmu kondygnacji „+2” – 1348 m²
- pow. najmu kondygnacji „+3” – 1424 m²
- pow. najmu kondygnacji „+4” – 1428 m²

Dodatkowy atut Kościuszko Business Point to jego doskonała lokalizacja dająca możliwość dojazdu do biurowca zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. W pobliżu inwestycji przecina się większość linii miejskich: autobusy oraz tramwaje – przystanki w najbliższym sąsiedztwie. Dla osób mieszkających poza Toruniem znacznym ułatwieniem jest bliskość dworca Toruń Wschodni wraz z SKM BiTCity ( szybka kolej miejska ) łączącą Toruń – Bydgoszcz.
Ponadto budynek usytuowany będzie przy głównej jezdni dwupasmowej – ul. Kościuszki, jednej z najruchliwszych toruńskich ulic – łączącą się z estakadą prowadząca na nowy most w Toruniu, a także wyznaczająca trase na pobliska autostradę A1. Obiekt sąsiaduje z jedną z pierwszych galerii handlowych miasta – Galerii Copernicus, ponadto wkomponuje się w towarzystwo licznych instytucji ( m.in. miejskiej inwestycji toruńskich Młyn wiedzy ze strefa inkubatora przedsiębiorczości , Energa SA ) oraz obiektów rekreacyjnych ( np. Bella Line). Kolejnym założeniem wypracowanym już na etapie koncepcji projektu była wysoka efektywność zarówno w aspekcie wykorzystania powierzchni, jak i późniejszych kosztów eksploatacji obiektu. Prace nad przygotowaniem inwestycji ukierunkowana zostały na stosowanie rozwiązań, które będą miały wpływ na optymalizację tych kosztów, głównie wpływające na ograniczenie zużycia energii, a także innych rozwiązań przyjaznych środowisku. Uogólniając:
* Toruń – lokalizacyjna alternatywa dla dużych miast poprzeć centralne położenie między Gdańskiem, Warszawą, Poznaniem, Łodzią – dostęp do autostrady A1
* duże zasoby ludzkie – dostęp do uczelni wyższych, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, licznych szkół policealnych
* dodatkowe usługi: centrum medyczne, apteka, centrum fitness, restauracja, kawiarnia, banki, sala konferencyjna
Jak oceniasz jakość?
Jak oceniasz okolicę?
Jak oceniasz lokalizację?