jak możemy Ci pomóc?

Osiedle Południowe

Miasto: Kielce
Dzielnica: Dyminy
Adres: Al. Solidarności 36
Kod pocztowy: 25-323
Email: info-kielce( at )echo.com.pl
Telefon: 48664900410
Www: www.osiedlepoludniowe.pl
Developer: Echo Investment
Ilość mieszkań: 182
Zarejestrowanych mieszkańców: 64

Opis osiedla

Projekty domów, które powstają na Osiedlu Południowym zdecydowanie odbiegają od masowego standardu rozpowszechnianego w katalogach typowych i powtarzalnych domów jednorodzinnych. Proporcje, materiały, kolorystyka, a także sama forma domów osiedla ostały dokładnie przeanalizowane pod względem potrzeb potencjalnych klientów, ze szczególnym naciskiem na energooszczędność, funkcjonalność i estetykę.
Wyjątkowe miejsce
„Osiedle Południowe” powstaje w Dyminach, tuż pod Kielcami. Malownicza okolica, prawdziwie sielski krajobraz i jednocześnie bardzo łatwy dostęp do pełnej oferty edukacyjnej, handlowej, zdrowotnej i rozrywkowej to największe atuty tej lokalizacji. Dotarcie samochodem do centrum Kielc zajmuje zaledwie kilkanaście minut, dzięki czemu mieszkańcy osiedla mają stały dostęp do wszystkich miejskich atrakcji. Jednocześnie mogą bez przeszkód korzystać z uroków wiejskiego życia. Okoliczne lasy, pola i łąki to teren wprost wymarzony do spokojnego wypoczynku, pieszych wędrówek, wycieczek rowerowych, spacerów z psem, jak i aktywnej rekreacji: nordic walking, jogging.
Dyminy to z całą pewnością jeden z najciekawszych terenów mieszkaniowych w sąsiedztwie Kielc.

Przyjazna przestrzeń
Osiedle Południowe zostało zaprojektowane w sposób zapewniający możliwie największy komfort mieszkania, przytulność i poczucie intymności. Dla podkreślenia integralności urbanistycznej osiedle zostało ogrodzone. Przestrzeń została harmonijnie uporządkowana wokół własnego układu dróg i podjazdów. Zastosowanie w zabudowie działek trzech - uzupełniających się formą, choć różniących się wielkością i detalem - typów domów utrzymuje spójność i przejrzystość architektury, a jednocześnie pozwala na zachowanie swobody, naturalności i odpowiedniego stopnia zróżnicowania.

Możliwość wyboru
Projekty domów, które powstaną w Osiedlu Południowym zdecydowanie odbiegają od standardu rozpowszechnianego w katalogach typowych i powtarzalnych domów jednorodzinnych. Proporcje, materiały, kolorystyka, a także sama forma domów Osiedla Południowego zostały dokładnie przeanalizowane pod względem potrzeb potencjalnych klientów, ze szczególnym naciskiem na energooszczędność, funkcjonalność i estetykę.
Ideą projektu było nadanie tradycji nowoczesnej formy. To dlatego charakterystyczny element łączący wszystkie typy domów to portal - wyjście i jednocześnie zaproszenie. Z tego samego powodu na elewacjach pojawia się okładzina z lokalnego kamienia naturalnego, drewniane pergole tworzą klimat swojskiego sioła, a drewniane okna wprost przenoszą naturę do wnętrza.

Dom szeregowy 149 lub 176 mkw.
Propozycja dla aktywnych i niezależnych
Komfortowa przestrzeń dzienna z dużą garderobą, otwartą kuchnią i przestronnym salonem, z którego dostępny jest dodatkowy gabinet. Na piętrze sypialnia i pokój kąpielowy. Przestrzeń nad garażem daje dodatkowe możliwości aranżacyjne, które pozwalają istotnie zwiększyć powierzchnię użytkową.
Dom wyposażony w jednostanowiskowy garaż.

Dom parterowy 162 mkw.
(z możliwością powiększenia o ok. 100 mkw.)
Optymalny dla 3-4 osobowej rodziny, ale również elastyczny bungalow, który może zamienić się w luksusową willę
Wnętrze to otwarta przestrzeń, w której można wydzielić kuchnię i wyodrębnić strefę nocną. W dom wkomponowano garaż na 2 samochody i duży taras z podcieniem. Potrzebującym przestrzeni, lub tym, którzy w przyszłości planują rozbudowę projekt umożliwia powiększenie dostępnej powierzchni o ok. 100 mkw. poprzez adaptację poddasza.
Aby ułatwić integrację przestrzeni parteru z zaadaptowanym poddaszem, w holu przewidziano miejsce na montaż klatki schodowej.

Dom piętrowy 188 mkw.
Idealny dla większej rodziny lub osób ceniących sobie duże przestrzenie.
Układ domu opiera się na tradycyjnym podziale funkcjonalnym. Na parterze znajduje się duża garderoba, w strefie dziennej przestrzenny salon z jadalnią i aneksem kuchennym, a także gabinet dostępny z korytarza. W projekcie przewidziano możliwość wydzielenia kuchni.
Na piętrze zlokalizowano sypialnie dla dzieci, łazienkę, sypialnię rodziców z garderobą i osobną łazienką. Częściowe zadaszenie tarasu stanowi jednocześnie balkon sypialni.
Dom wyposażono w garaż dwustanowiskowy.

Opinie o osiedlu Południowe

Ocena osiedla 3.5 / 5 zebrana na podstawie 2 opinii
Jakość:
3.5 / 5
Okolica:
3.5 / 5
Lokalizacja:
3.5 / 5
Tomaso
Ocena: 4
Jakość:
Okolica:
Lokalizacja:
Robi sie tam teraz fajnie. bardzo miłe sąsiedztwo, choć dojazd ulica sukowska powinien byc poprawiony. podobno ma tez byc robiony lepszy dojaz ul. klecką -wówczas wartośc działek i domów bedzie wyzsza
Wojtek
Ocena: 3
Jakość:
Okolica:
Lokalizacja:
Okolica zimą ze smogiem z okolicznych chałup, kopcą aż w oczy szczypie. kiepski dojazd ul. sukowską - dziury i doły samochody się niszczą. ochrona osiedla - ciągle podnoszą ceny usług a usługi na średnim poziomie. a tak to fajne miejsce.
Jak oceniasz jakość?
Jak oceniasz okolicę?
Jak oceniasz lokalizację?