Opis osiedla
Bardzo ładne osiedle Przy Rolnej w Poznaniu składa się z mieszkań o standardowych powierzchniach i najbardziej popularnych wśród kupujących mieszkania. Dogodna lokalizacja, dobra komunikacja, bliskość placówek wszelkiego rodzaju powoduje, że inwestycja jest warta zainteresowania.
Osiedle „Przy Rolnej”
Najbardziej poznańska z poznańskich dzielnic
Wilda to jedna z lepiej przemyślanych dzielnic w polskiej urbanistyce - z pięknymi, dziewiętnastowiecznymi kamienicami, architekturą przemysłową i Rynkiem Wildeckim. Historia osadnictwa na tym terenie sięga XIII wieku. Trzy wieki później zamieszkali tu słynący z gospodarności Bambrzy, zaś od 1900 roku Wilda jest już dzielnicą Poznania.
Z Wildą związane są najbardziej poznańskie z poznańskich postaci: przemysłowiec Hipolit Cegielski, twórca polskiej ortopedii Wiktor Dega oraz dyrygent i kompozytor Jerzy Kurczewski, kierownik Poznańskiego Chóru Chłopięcego. To tutaj w czerwcu 1956 roku zrodziły się też pierwsze protesty zapoczątkowujące późniejsze przemiany ustrojowe.
Dobry punkt Poznania
Mieszkańcy nowego osiedla będą mieli do dyspozycji siedem linii tramwajowych, których przystanki są oddalone zaledwie 350 metrów od osiedla, a także linię autobusową. Dojazd do centrum miasta zajmie zaledwie 10 minut. Dobrze rozbudowana sieć dróg miejskich (ulica Hetmańska, Dolna Wilda i Droga Dębińska oraz ul. 28 Czerwca) zapewni łatwy i szybki dojazd także do innych punktów miasta, ale także do autostrady A2 i tras wylotowych z Poznania. Równie szybko można dotrzeć do „Starego Browaru” i innych centrów handlowych.
W promieniu ok. 1 km działają trzy przedszkola, szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum ogólnokształcące. Równie blisko zlokalizowanych jest też kilka wyższych uczelni. Niedaleko stąd również do przychodni, szpitali oraz na pocztę.
Rekreacja i wypoczynek
Osiedle Przy Rolnej zadowoli zwolenników aktywnego wypoczynku. Niespełna 400 metrów dzieli je od parków: Jana Pawła II oraz Dębina. Niewiele dalej, nad Wartą, znajduje się kolejny park i tereny rekreacyjne - Łęgi Dębińskie z bogatą siatką ścieżek spacerowych i rowerowych. Szlak rowerowy doprowadzi nas bezpośrednio do Starego Miasta i poznańskiego węzła rowerowego nad Maltą bądź bardziej wytrwałych, w przeciwnym kierunku, wzdłuż Warty do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Bardzo blisko stąd również do „Chwiałki” - lubianego przez poznaniaków basenu, a także kortów tenisowych i lodowiska. Lokalizacja nowego osiedla usatysfakcjonuje również kinomaniaków - 500 metrów od osiedla, w galerii Green Point działa nowoczesne kino 5D Extreme.
Tu stacja Rolna
Od ul. Rolnej w parterach budynku znajdą się ogólnodostępne lokale usługowe. Z kolei z pozostałych stron osiedle będzie zamknięte. Całość będzie przyjazna niepełnosprawnym.
Zaletą lokali położonych na parterze będą zielone ogródki i tarasy. Bryły budynków będą utrzymane w jasnej kolorystce – z dominacją złamanej bieli, szarości i beżu. Na osiedlu starannie zaplanowano również tereny zielone. Oprócz drzew i krzewów, między blokami pojawią się także byliny, pnącza i kwietna łąka. Na dziedzińcu znajdą się ławki, stojaki na rowery oraz drewniane trejaże. Specjalnie dla mieszkańców powstanie też „siłownia na świeżym powietrzu” – zamontowane zostaną urządzenia do rekreacji. Sprzęt zostanie dostosowany do możliwości użytkowników w każdym wieku. Z kolei osiedlowy skwer pomieści ciekawe, industrialne pamiątki związane z kolejnictwem. Wieczorne spacery umili klimatyczne oświetlenie alejek.