jak możemy Ci pomóc?

Osiedle Villa Capri

Miasto: Chorzów
Dzielnica: Chorzów Stary
Adres: Ul.Świerkowa 1
Email: biuro( at )villacapri.pl
Telefon: 323073767
Telefon/Fax: 606805631
Www: villacapri.pl
Developer: Real Polska Sp. z o.o.
Ilość mieszkań: 80
Orientacyjne ceny: 193 - 574 PLN
Wielkość mieszkań: 34 m² - 106 m²
Oddane do użytku: oddano do użytku

Opis osiedla

Nowoczesne osiedle Villa Capri w Chorzowie to wspaniałe miejsce przede wszystkim dla ludzi młodych, jak i rodzin z dziećmi, ze względu na ułatwienia i komfort, jaki daje to osiedle. Wózkarnie, miejsca parkingowe podziemne i naziemne, komórki lokatorskie, balkony, ciekawe rozwiązania architektoniczne, lokalizacja, sprawiają, że chce się tu mieszkać. Chorzów to dynamicznie rozwijające się miasto na Górnym Śląsku leżące na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej. Miasto łączące licznie rozwijające się małe i średnie przedsiębiorstwa, a jednocześnie z silnie rozwiniętym ośrodkiem kulturalnym. Wystarczy wspomnieć, ze to właśnie Chorzów słynie z niepowtarzalnych imprez kulturalnych, szczególnie koncertów gwiazd muzyki światowej. Choć miasto stosunkowo młode, może poszczycić się wieloma zabytkami architektonicznymi. Niewielka odległość miasta od Katowic – stolicy Górnego Śląska gwarantuje stały kontakt z bogatym życiem kulturalnym i możliwością rozwoju zawodowego. Chorzów to miasto otwarte na świat, znajdujące się bowiem tylko około 30 km od Portu Lotniczego Katowice - Pyrzowice.
W wyjątkowym miejscu Chorzowa powstał kameralny zespół dwóch budynków Villa Capri – enklawa ciszy i spokoju. Lokalizacja jest doskonała przede wszystkim z powodu niebywale atrakcyjnego sąsiedztwa, do jakiego zaliczyć należy m. in. Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku zwany również jako Park Śląski, Planetarium i Górnośląski Park Etnograficzny – jednym słowem przyrodniczo-kulturalne serce miasta. Nie jest to jednak jedyna zaleta tego niespotykanego miejsca, gdzie warto zamieszkać.

Lokalizacja
Villa Capri to niewielkie osiedle usytuowane przy ulicy Siemianowickiej / Świerkowej składające się z dwóch kameralnych budynków mieszkalnych, które powstało w jednym z piękniejszych zakątków Chorzowa. Doskonała lokalizacja gwarantuje mieszkańcom szeroki wachlarz możliwości wypoczynku i rekreacji w pobliżu własnego domu.
W bezpośrednim sąsiedztwie osiedla znajduje się jeden z największych parków miejskich w Europie - Park Śląski nazywany zielonymi płucami Górnego Śląska, który oprócz wartości przyrodniczych stanowi także kulturalne centrum otaczającej go aglomeracji.
Położenie inwestycji Villa Capri gwarantuje również doskonałe połączenie zarówno z centrum Chorzowa, jak i Katowicami oraz Siemianowicami Śląskimi.

Architektura
Villa Capri to kameralna inwestycja składająca się z dwóch 4-piętrowych budynków o nowoczesnej architekturze i oryginalnej stylistyce, z dużymi oknami gwarantującymi dużą ilość naturalnego światła i doskonały widok.
Nowoczesny design połączony został przez znakomitych architektów z funkcjonalnością. W najdrobniejszych szczegółach zadbano i pomyślano o mieszkańcach, aby zarówno wygląd budynku, jak i rozplanowanie mieszkań było idealne dla wymagających klientów, którzy cenią sobie dobrą jakość w przystępnej cenie.
Elegancja i wytworna prostota, dbałość o detale oraz zastosowanie najlepszych materiałów konstrukcyjnych i wykończeniowych to gwarancja najwyższej jakości.

Aby zapewnić mieszkańcom prywatność oba bloki składają się z niewielkiej ilości mieszkań: odpowiednio 20 w bloku mniejszym AP2 i 58 w większym bloku AP1.
W każdym budynku zadbano o komfort i bezpieczeństwo przyszłych mieszkańców. W obu blokach znajdują się komórki lokatorskie, nowoczesne windy, a młodym rodzinom z dziećmi zapewniono wspólną w użytkowaniu wózkownię. Lokale usługowe, które przewidziane są na parterze zapewnią dostęp do koniecznych codziennych sprawunków. Każdy budynek gwarantuje miejsca parkingowe dla właścicieli: w budynku AP1 i AP2 w garażu podziemnym i dodatkowo naziemne w AP1.
Szeroki wybór metraży mieszkań (od 35 m² do 106 m²) i atrakcyjne rozwiązania funkcjonalne w każdym z nich gwarantują, że każdy, zarówno singiel, jak i rodzina w Villi Capri może znaleźć „swój kawałek nieba”, a deweloperski stan ich wykończenia pozwoli na wykończenie ich zgodnie z własnym pomysłem i stylem.

Bezpieczeństwo
Villa Capri to enklawa spokoju, bezpieczeństwa i prywatności w kameralnych blokach. Każde wejście do bloku wyposażone w nowoczesne domofony podwyższające poziom bezpieczeństwa. Osobisty kod wejściowy zapewni, że do naszego mieszkania nie dostaną się nieproszeni goście.

Rekreacja
Osiedle Villa Capri powstało w jednym z piękniejszych zakątków Chorzowa w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Śląskiego. Taka lokalizacja gwarantuje ciszę i spokój dla tych wszystkich, którzy po ciężkim dniu chcą odpocząć w domowym zaciszu. Zaletą takiego sąsiedztwa jest możliwość odpoczynku w parku, na łonie natury. Miejsce idealne dla rodzin z dziećmi, które w okolicy mogą spędzić czas wśród przyrody, a dla aktywnych sportowo idealne miejsce na poranny lub wieczorny jogging.
W parku oprócz atrakcji przyrodniczych znajduje się również najstarsze i największe polskie planetarium, a w niedalekiej odległości od parku słynny Stadion Śląski z licznymi atrakcjami sportowymi dla każdego. Kolejna atrakcją tej lokalizacji jest wesołe miasteczko, a dla miłośników folkloru godny polecenia jest park etnograficzny.

Opinie o osiedlu Villa Capri

Ocena osiedla 5 / 5 zebrana na podstawie 1 opinii
Jakość:
5 / 5
Okolica:
5 / 5
Lokalizacja:
5 / 5
~gość
Ocena: 5
Jakość:
Okolica:
Lokalizacja:
Piękne osiedle!!! widziałam również parę mieszkań i mogę powiedzieć, że nawet te z małym metrażem są przestronne i dobrze rozplanowane. z niektórych mieszkań widoki jak z bajki.
Jak oceniasz jakość?
Jak oceniasz okolicę?
Jak oceniasz lokalizację?