jak możemy Ci pomóc?
Parking przed osiedlem
mieszkaniec Andrzej
Andrzej Sawicki postów: 5 2015-04-30 10:02
Szanowni Państwo,

Przed 13 piętrowym budynkiem naszego osiedla jest droga parkingowa. Nie wiem ilu z naszych lokatorów udało się z tej drogi korzystać - moim gościom tam zaparkować się nigdy nie udało. Korzystają z tych miejsc głównie klienci lokali - teraz tego będzie zdecydowanie więcej ze względu na otwarcie kolejnej inwestycji.

Czy nie możemy mieć takiego ładnego trawnika jak przed Saska 3?

Co Państwo o tym sądzicie.

Andrzej Sawicki
mieszkaniec Wioletta
Wioletta Kowacz postów: 114 2015-05-06 17:47
Witam,
widzę, że strasznie wszyscy chcą ograniczać swobodę parkowania. Gdzie maja parkować goście? Naprawdę nie przesadzajmy. Tęsknię za czasami, kiedy DD wymuszało kupno miejsca postojowego w garażu podziemnym wraz z mieszkaniem... Wiem, kontrowersyjne stanowisko, ale nie bądźmy samolubni i nie ograniczajmy przestrzeni wokół bloków tylko dla mieszkańców.
mieszkaniec Andrzej
Andrzej Sawicki postów: 5 2015-05-06 18:26
Nie chodzi o ograniczenie swobody parkowania ale poczucie estetyki. Hasło reklamowe dom development "Pięknie Mieszkaj" nie realizuje się przed naszym blokiem.
mieszkaniec Rafał
Rafał Zieliński postów: 48 2015-05-07 11:58
Wszystko fajnie, tylko przez takie wprowadzenie szlabanów, najemcy lokali mogą zażądać np obniżenia opłaty za wynajem lokali, ze względu na ograniczenie dostępu dla klientów. Wprowadzenie takiego szlabanu to będzie niejako zmiana warunków umowy. Można by sobie to spokojnie zrekompensować np dzierżawiąc miejsce na dachu dla tych anten GMS Playa o których była mowa na zebraniu, no ale niestety przez niewiedzę o promieniowaniu EM pomysł został całkowicie odrzucony ze względu na irracjonalne powódki.
mieszkaniec Maciej
Maciej Niemierko postów: 4 2015-07-10 12:29
Jestem za pomysłem ze szlabanem na kartę. Goście odwiedzający - rodziny z dziećmi , nie mają jak zaparkować
mieszkaniec Wioletta
Wioletta Kowacz postów: 114 2015-07-14 08:04
Szlaban jest niezbyt udanym pomysłem. Ile pilotów do niego będzie? 800? Dla każdego mieszkania na osiedlu? Czy tylko ochrona będzie nim zarządzać? Otwarcie bramy wjazdowej, to często problem, bo Pan/Pani jest na obchodzie a co dopiero szlabanu.
mieszkaniec Piotr
Piotr Maliszewski postów: 6 2015-08-19 13:53
Wydaje mi się, że pomysł ze szlabanem nie jest zły. Zamiast pilotów można wykorzystać karty dostępowe na osiedle, które wszyscy przecież posiadamy (zgodnie z pomysłem p. Macieja Niemierko). Może byłaby delikatna trudność (trzeba wysiąść z samochodu, przyłożyć kartę), ale lepsze to niż szukanie miejsca po całym osiedlu lub parkowanie na chodniku. Ja oczywiście myślę o naszych gościach, bo sam korzystam z garażu podziemnego. Argument, że najemcy zażądają obniżenia opłat mnie nie przekonuje - przecież oni też chcieliby mieć możliwość zaparkowania, a ich klienci i tak nigdy nie mogą skorzystać z parkingu, gdyż ciągle jest zajęty.
mieszkaniec Tomasz
Tomasz Zarzycki postów: 65 2015-08-19 14:12
Niestety problem o którym tutaj dyskutujemy jest bardziej złożony i samodzielnie ( tzn.w ramach naszej Wspólnoty) nie rozwiążemy go. Otóż po dokładnym przejrzeniu map geodezyjnych okazało się, że droga o której mówimy stanowi część działki ewidencyjnej, która jest współwłasnością wszystkich trzech wspólnot ( tzn. Saska I, Saska II, Saska III). Dziwne i zaskakujące ( również dla Zarządu), ale w ten sposób uregulowało sprawy własnościowe DD. Komplikuje to bardzo ewentualne zagospodarowanie tego terenu.

z poważaniem
Tomasz Zarzycki