jak możemy Ci pomóc?
problem z gołębiami
mieszkaniec Wojciech
Wojciech Król postów: 3 2017-05-16 22:22
Witam, po zimie pojawił się problem z gołębiami, czy mają Państwo jakieś skuteczne pomysły na zabezpieczenie balkonu? Ogromny problem stanowią kolorowe panele, które znajdują się pomiędzy naszym balkonem a balkonem sąsiadów. Jest pomiędzy nimi ok 30-50cm pustej przestrzeni, do której ptaki wlatują z góry, zrobił sobie gniazdo, do którego praktycznie nie mam dostępu (panele są na nity, nie można ich odkręcić). Próbowałem sprayu odstraszającego zapachem, nic to nie daje, Widziałem na innych balkonach sztuczne ptaki drapieżne, ale gołębie lubią sobie obok nich siadać więc chyba nie jest to skuteczne. Będę wdzięczny za sugestie.
mieszkaniec Krystian
Krystian Chojnacki postów: 8 2017-05-16 22:50
Witam sąsiada, trzeba kupić metalowe kolce / plastykowe - jest kilka miejsc na Pradze.. u nas na 4tym i 5tym pietrze zakładaliśmy je jakieś 2 lata temu.. mieszkańcy wówczas ponosili jedynie koszt kolców - wspólnota i Unibep zajmowali się montażem i zdejmowaniem / zakładaniem konstrukcji ścianki działowej - należało jedynie udostępnić balkon i umówić się na wizytę ; problem w tym że jeśli się nie zrobi tego szybko gołębie zakładają gniazda wewnątrz ścianek i potem jest ogromny bałagan.. za który trzeba już samemu posprzątać..
cześć z mieszkańców dzieliła koszty kolców pomiędzy 2 mieszkania, bo trzeba je założyć na całości ścianki.. ale to już do ustalenia indywidualnego; koszt wyszedł ok 200 pln za całość, nie wiem jak teraz to wyglada, ale konstrukcja ścianki jest niedoróbką projektową
mieszkaniec Bogusław
Bogusław Ćwikła postów: 45 2017-05-17 00:04
Potwierdzam, skuteczny patent dokładnie jak sąsiad powyżej napisał. Przechodziliśmy to w zeszłym roku, teraz jest spokój choć czasami gołębie przylatują i siadają na szafę balkonową (żadne figurki czy naklejki drapieżnych ptaków na nich nie działają). Kolce przeciw gołębiom można zamówić z internetu, wystarczy 3 mb co wyszło jakieś 50 zł do podziału z sąsiadami. Mając już kolce trzeba się umówić z administracją na montaż (jednocześnie oba sąsiadujące mieszkania). Panowie założą górę na panel i na to przyklejają kolce. Otwierają panel wybijając nity. W środku jeszcze nie mieliśmy gniazda ale już trzeba było posprzątać sporo odchodów. Następnie panowie zamykają panel mocując nowe nity i problem na zawsze z głowy :-).
mieszkaniec Cezary
Cezary Pawłowski postów: 2 2017-05-17 11:16
Ja bym dodał żeby nie karmić gołębi.
mieszkaniec Tomasz
Tomasz Zarzycki postów: 65 2017-05-17 11:43
Sprawy związane z montażem kolców niezmiennie można zgłaszać w administracji. Kolce trzeba nabyć we własnym zakresie ( w internecie lub marketach budowlanych ). Obsługa techniczna osiedla jest obowiązana do montażu tych kolców w uzgodnionym z mieszkańcami terminie. Ponieważ sezon lęgowy trwa zachęcam do zgłaszania tych spraw w administracji.

z poważaniem
Tomasz Zarzycki
mieszkaniec Wioletta
Wioletta Kowacz postów: 114 2017-05-17 11:50
Panie Tomaszu,
czy do montażu siatki na balkonie wymagana jest zgoda Administracji/Zarządu? Ja niestety mam gołębie cały czas na balkonie i nie tylko na barierce, więc myślę o siatce.
mieszkaniec Tomasz
Tomasz Zarzycki postów: 65 2017-05-17 15:51
Pani Wioletto
Wydaje mi się, że o ile nie zamierza Pani zamontować siatki z grubych metalowych prętów to taka zgoda nie jest konieczna. Sprawdzę jeszcze dokładnie jak wygląda sprawa praw autorskich projektanta do elewacji i odezwę się w najbliższym czasie.

pozdrawiam
Tomasz Zarzycki
mieszkaniec Tomasz
Tomasz Zarzycki postów: 65 2017-05-17 19:13
Pani Wioletto
Potwierdzam to co pisałem wcześniej. Nie ma żadnej potrzeby uzyskiwania zgody na montaż siatki balkonowej. Jedyne z czym musi się Pani liczyć to konieczność demontażu siatki w przypadku prowadzenia przez Wspólnotę prac na elewacji budynku.

z poważaniem
Tomasz Zarzycki