jak możemy Ci pomóc?
problem z gołębiami
mieszkaniec Wojciech
Wojciech Król postów: 3 2017-05-16 22:22
Witam, po zimie pojawił się problem z gołębiami, czy mają Państwo jakieś skuteczne pomysły na zabezpieczenie balkonu? Ogromny problem stanowią kolorowe panele, które znajdują się pomiędzy naszym balkonem a balkonem sąsiadów. Jest pomiędzy nimi ok 30-50cm pustej przestrzeni, do której ptaki wlatują z góry, zrobił sobie gniazdo, do którego praktycznie nie mam dostępu (panele są na nity, nie można ich odkręcić). Próbowałem sprayu odstraszającego zapachem, nic to nie daje, Widziałem na innych balkonach sztuczne ptaki drapieżne, ale gołębie lubią sobie obok nich siadać więc chyba nie jest to skuteczne. Będę wdzięczny za sugestie.
mieszkaniec Wioletta
Wioletta Kowacz postów: 114 2017-05-17 20:51
Dziękuję za odpowiedź
pozdrawiam
mieszkaniec Przemysław
Przemysław Karamać postów: 23 2017-05-18 21:56
Problemem są nie tylko gołębie ale także wrony. Niestety odstraszacze w postaci sztucznych ptaków lub wiatraczków nie dają za dużo. Wrony upodobały sobie bowiem dach, z którego brudzą balkony. I stąd moje pytanie do Zarządu: czy istnieje możliwość montażu kolców na krawędzi dachu budynków? Nie mówię tutaj o całej szerokości, ale przynajmniej w miejscach, pod którymi są balkony.
mieszkaniec Jakub
Jakub Gruszczyński postów: 72 2017-05-18 22:06
Panie Przemysławie,

przedyskutujemy pomysł na najbliższym zebraniu zarządu. Ja osobiście nie mam nic przeciwko.