jak możemy Ci pomóc?
Ograniczenie ruchu na ul. Skalskiego
mieszkaniec Bogusław
Bogusław Ćwikła postów: 45 2015-05-03 23:22
Czy są jakieś nowe wiadomości co do realizacji budżetu partycypacyjnego wobec ulicy Skalskiego?
Dla przypomnienia dotyczy:

"Stworzenie przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Skalskiego i Rogalskiego, umieszczenie po zachodniej stronie ulicy Skalskiego słupków, uniemożliwiających parkowanie samochodów, w celu poprawy widoczności dla wjeżdżających z garażu oraz przygotowanie nowej organizacji ruchu i wprowadzenie ograniczenia prędkości na ul. Skalskiego."

O ile się nie mylę, prace miały być zakończone w I półroczu tego roku.
Dla setek mieszkańców naszego osiedla uciążliwość ul. Skalskiego nadal pozostaje jednym z największych dotąd nierozwiązanych problemów.
Jako jeden ze współautorów petycji do DD i władz dzielnicy mam nadzieje, że problem ten zostanie wkrótce skutecznie rozwiązany.

Pozdrawiam

Bodek
mieszkaniec Przemysław
Przemysław Karamać postów: 23 2017-01-10 12:00
Czy wiadomo, kiedy zostaną zamontowane słupki na pozostałej części chodnika? Często w weekendy i od ok godz. 16 nie ma możliwości przejścia.
Może w ramach budżetu obywatelskiego wystąpić o słupki na chodniku po drugiej stronie ul. Skalskiego? zajmowanie całej szerokości chodnika to jest standard.
mieszkaniec Przemysław
Przemysław Karamać postów: 23 2017-02-15 21:06
widzę, że temat umarł śmiercią naturalną i nie mogę liczyć na odpowiedź zarządu.
mieszkaniec Jakub
Jakub Gruszczyński postów: 72 2017-02-16 08:48
Panie Przemysławie,

bynajmniej temat nie umarł, a ja przepraszam za brak odpowiedzi - poprzedni pański post musiał mi umknąć.

Niestety na odcinku od "lasu" do ulicy Skalskiego nie ma możliwości montażu słupków. Chodnik na tym odcinku jest zbyt wąski.

Słupki nie mogą być montowane, przy samym krawężniku, musi być zachowany pewien odstęp, aby montaż był odpowiednio trwały (mówiąc obrazowo, aby słupki nie przewracały się). Przy takim montażu niestety nie pozostanie odpowiednia szerokość na przejście... Trochę utknęliśmy w martwym punkcie.

Z poważaniem
Jakub Gruszczyński
mieszkaniec Dorota
Dorota Kramarczyk postów: 30 2017-02-16 09:10
Ad vocem ograniczenia ruchu - czy wiadomo coś na temat postępu prac przygotowawczych do zamontowania progów zwalniających? Wiosna u wrót, a z roku na rok jest coraz gorzej, natłok pojazdów, a kierowcom się spieszy, już teraz ryk silników przedziera się przez zamknięte okna.
mieszkaniec Jarosław
Jarosław Ławniczak postów: 41 2017-02-16 09:13
Panie Jakubie,
czy tz. że ich nigdy nie będzie? Wczoraj po 21 stały samochodu zaparkowane na chodniku całkowicie uniemożliwiając przejście. Co w zasadzie robi się standardem szczególnie wtedy kiedy jest impreza w Hopsaska.
Pozdrawiam.
mieszkaniec Jakub
Jakub Gruszczyński postów: 72 2017-02-20 14:37
Panie Jarosławie,

oczywiście rozważamy inne opcje - niestety w tej chwili analogiczny do już wykonanego montaż słupków nie wchodzi w grę.
Z sąsiednimi wspólnotami (Saska I i Saska III) poruszyliśmy pomysł na montaż szlabanów ograniczających wjazd na nasze wewnętrzne ulice, ale na razie nie ma odzewu.
mieszkaniec Wioletta
Wioletta Kowacz postów: 114 2017-02-21 11:25
Fakt, ciężko przejść gdy samochody są zaparkowane, ale przecież jest tez przejście tuż przy budynkach - zamontowanie biało-czerwonych słupków naprawdę nie poprawi estetyki naszego osiedla :(

Szlaban? Po co? Żeby jeszcze trudniej było zamówić taksówkę, dostawę ze sklepu? Proszę, nie róbmy z tego osiedla jakiegoś potworka :( Poza tym zamontowanie szlabanów nie spowoduje, że nie będzie to parking - wręcz przeciwnie na wewnętrznych drogach jest dużo więcej aut niż przy drogach używanych przez wszystkich.

Nie blokujmy parkowania naszym gościom, dostawcom, kurka sama tez się czasem zatrzymam przy piekarni (wiem, łamię przepisy), ale to naprawdę nie jest czyn o ogromnej szkodliwości :(

Takie pomysły (jak szlaban) powinny być konsultowane szerzej - nie tylko pomiędzy zarządami.
mieszkaniec Jarosław
Jarosław Ławniczak postów: 41 2017-03-16 10:49
Dostałem odpowiedź z Urzędu Dzielnicy Praga Południe, że projekt organizacji ruchu jest w Biurze Drogownictwa i Komunikacji m.st. Warszawy i to oni podejmą ostateczną decyzję o budowie progów zwalniających. Nie podano daty podjęcia takiej decyzji.
Pozdrawiam