jak możemy Ci pomóc?
Ograniczenie ruchu na ul. Skalskiego
mieszkaniec Bogusław
Bogusław Ćwikła postów: 45 2015-05-03 23:22
Czy są jakieś nowe wiadomości co do realizacji budżetu partycypacyjnego wobec ulicy Skalskiego?
Dla przypomnienia dotyczy:

"Stworzenie przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Skalskiego i Rogalskiego, umieszczenie po zachodniej stronie ulicy Skalskiego słupków, uniemożliwiających parkowanie samochodów, w celu poprawy widoczności dla wjeżdżających z garażu oraz przygotowanie nowej organizacji ruchu i wprowadzenie ograniczenia prędkości na ul. Skalskiego."

O ile się nie mylę, prace miały być zakończone w I półroczu tego roku.
Dla setek mieszkańców naszego osiedla uciążliwość ul. Skalskiego nadal pozostaje jednym z największych dotąd nierozwiązanych problemów.
Jako jeden ze współautorów petycji do DD i władz dzielnicy mam nadzieje, że problem ten zostanie wkrótce skutecznie rozwiązany.

Pozdrawiam

Bodek
mieszkaniec Dorota
Dorota Kramarczyk postów: 30 2016-08-26 11:01
Aż strach pomyśleć, jaki tłok zrobi się na chodnikach wzdłuż ulicy Skalskiego, gdzie zakaz zatrzymywania nikogo nie wzrusza, a kierowcy nie przejmują się nawet przejściem dla pieszych, w którego obrębie bardzo chętnie parkują. Może nawiązać współpracę ze Strażą Miejską, by patrolowała te miejsca w czasie intensywnego parkowania, czyli po południu i wczesnym wieczorem.
mieszkaniec Bogusław
Bogusław Ćwikła postów: 45 2016-09-27 09:07
Mamy koniec września a wciąż nie ruszyły prace związane z budowa progów zwalniających na Skalskiego. Ta przewlekłość działania urzędników jest koszmarna. Proste sprawy ciągną się miesiącami. Kiedy oni to zamierzają wykonać? Gdy przyjdzie zima przełożą prace na przyszły rok.

Przeszło rok temu zgłosiłem nie działającą latarnię uliczną przy Skalskiego, najbliższą wjazdowi na środek osiedla, gdzie lepsze oświetlenie także poprawiło by bezpieczeństwo. Dotąd jej nie naprawiono, pomimo zamknięcia statusu sprawy jako pomyślnie zakończonej i moich kolejnych interwencji. Ręce opadają.
mieszkaniec Mariusz
Mariusz Batory postów: 6 2016-09-27 18:26
latarnie trzeba zgłosi do ZDM,ja zgłaszałem ze nie swieci na Nowaka przy przejściu i naprawili
mieszkaniec Jarosław
Jarosław Ławniczak postów: 41 2016-09-27 19:06
Projekt zmian jeszcze nie wrócił do urzędu od inżyniera ruchu! Pewnie potrzebują lat na projekt.
mieszkaniec Bogusław
Bogusław Ćwikła postów: 45 2016-09-28 10:43
No to fatalnie, najprostsze sprawy przewlekają w nieskończoność. Może w przyszłym roku się uda, a projekt w budżecie zatwierdzono wiosną 2015 r.
@Mariusz Batory
Co do zgłoszenia uszkodzonej latarni ulicznej można także dokonać poprzez stronę http://warszawa19115.pl/
nawet ze wskazaniem dokładnej lokalizacji na mapce.
mieszkaniec Mariusz
Mariusz Batory postów: 6 2016-09-28 11:12
jak widać zgłaszanie przez strone niewiele daje
zadzwoniłem i przekazałem info -zobaczymy jak szybko naprawia
-niestety zdm twierdzi ze latarnie nie sa ich-paranoja!
mieszkaniec Jarosław
Jarosław Ławniczak postów: 41 2016-09-28 11:25
Progi mają być zamontowane w tym roku.
mieszkaniec Jarosław
Jarosław Ławniczak postów: 41 2016-12-13 17:17



Urzqd Miasta Stolecznego Warszawy
Urzqd Dzielnicy Praga Poludnie
Wydział Infrastruktury
ul. Grochowska 274, 03-841 Warszawa, tel. (022) 44 35 356, faks (022) 44 35 541 Wir praqapld.waw.pl, www.pragapld.waw.pl


Warszawa, dnia ​9 grudnia 2016 r.


UD-VI-WIR-IR.7226. C1 /f .2016.MDE








W odpowiedzi na maila z dnia 30 listopada br. uprzejmie informuje, że w odpowiedzi na oczekiwania mieszkancow, zleciłem opracowanie projektu organizacji ruchu, który umożliwi montaż progow zwalniajqcych na ulicy Skalskiego. W dniu 25 pa±dziernika br. otrzymatem pismo z Biura Drogownictwa i Komunikacji, ktory jako organ zatwierdzajqcy projekty, nie wyrazit zgody na montaż progow w liniach rozgraniczajqcych drogi publicznej ulicy Skalskiego. Zalecono opracowanie kompleksowej dokumentacji obejmujqcej rownie2 ulicy Jana Nowaka-Jezioranskiego (odcinek do ronda z ulicy Poligonowq). Kompleksowy projekt obejmujqcy obie ulice zostanie ziecony do opracowania na poczqtku 2017 roku.




NA:C7F.L.N1'