jak możemy Ci pomóc?
Ograniczenie ruchu na ul. Skalskiego
mieszkaniec Bogusław
Bogusław Ćwikła postów: 45 2015-05-03 23:22
Czy są jakieś nowe wiadomości co do realizacji budżetu partycypacyjnego wobec ulicy Skalskiego?
Dla przypomnienia dotyczy:

"Stworzenie przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Skalskiego i Rogalskiego, umieszczenie po zachodniej stronie ulicy Skalskiego słupków, uniemożliwiających parkowanie samochodów, w celu poprawy widoczności dla wjeżdżających z garażu oraz przygotowanie nowej organizacji ruchu i wprowadzenie ograniczenia prędkości na ul. Skalskiego."

O ile się nie mylę, prace miały być zakończone w I półroczu tego roku.
Dla setek mieszkańców naszego osiedla uciążliwość ul. Skalskiego nadal pozostaje jednym z największych dotąd nierozwiązanych problemów.
Jako jeden ze współautorów petycji do DD i władz dzielnicy mam nadzieje, że problem ten zostanie wkrótce skutecznie rozwiązany.

Pozdrawiam

Bodek
mieszkaniec Dorota
Dorota Kramarczyk postów: 30 2017-03-21 13:59
Ja wiem, że była mowa o drodze wewnętrznej. Nawiązując do niej wspomniałam o drodze publicznej, na którą wychodzą moje okna i która jest dla mnie pasmem uciążliwości. A tam na pewno pomysł nie do zrealizowania, niestety. jedyna nadzieja w progach, niech przynajmniej to obniży emisję spalin i ograniczy hałas.
mieszkaniec Wioletta
Wioletta Kowacz postów: 114 2017-03-21 14:55
W mojej ocenie kosztem zieleni, załatwimy sobie tylko ewentualny brak samochodów. Dlaczego ewentualny? Bo nawet pomimo zamontowania słupów (tych czarnych) i tak kierowcy parkują. Już nie na chodniku, a na jezdni. Już i tak dużo betonu jest - nie likwidujmy kolejnej "zielonej części".
mieszkaniec Jarosław
Jarosław Ławniczak postów: 41 2017-03-21 22:56
Niech parkują na jezdni. Chodniki niech kierowcy zostawią ludziom. Chociaż słupki wzdłuż naszego etapu postawione jakiś czas temu sprawdzają się doskonale.
mieszkaniec Bogusław
Bogusław Ćwikła postów: 45 2017-03-22 11:53
Oczywiście pomysłu podwyższenia krawężnika nie podawałbym do drogi publicznej. Zakładam że drogi wewnętrzne i chodniki są wciąż własnością Wspólnot czyli terenem prywatnym. Proszę o dodatkowe przekonsultowanie zewnętrzne tej kwestii, gdyż zacytowane przepisy mogą mieć zastosowanie tylko do dróg publicznych. Co do odszkodowań to nie sądzę by ktoś nawet próbował wjeżdżać na tak oznakowany krawężnik.

Co do poszerzenia chodnika i postawienia słupków koszt byłby ogromny. To oprócz kostki brukowej, nowe nasadzenia roślinności, być może naruszenie skarpy no i sam montaż słupków. Całość lekko może przekroczyć 100 tys PLN.

Może wspólnymi siłami coś rozsądnego wymyślimy.
mieszkaniec Przemysław
Przemysław Karamać postów: 23 2017-05-18 21:33
ostatnio pisałem do Zarządu Dróg Miejskich w sprawie ograniczenia parkowania na ul. Skalskiego po drugiej stronie ulicy niż nasze osiedle (samochody zastawiają całą szerokość chodnika i nie ma jak przejść). Otrzymałem odpowiedź, że z uwagi na wielokrotnie zgłaszany problem jest przygotowywany projekt montażu słupków a teren został objęty szczególnym nadzorem ze strony Straży Miejskiej (jakoś nie zauważyłem).

Zauważyłem także, że kilka zdjęć z naszego osiedla pojawiło się na stronie Święte Krowy Warszawskie na facebooku:)
mieszkaniec Jarosław
Jarosław Ławniczak postów: 41 2017-05-24 08:48
Jednocześnie informuję Pana, że IR zezwolił na montaż progów zwalniających jedynie na odcinku ulicy Skalskiego oznaczonym jako strefa ruchu. Zostanie to wykonane w terminie do 10.06.2017 roku.

Pozdrawiam



Andrzej Wójcik

Naczelnik Wydziału Infrastruktury

dla Dzielnicy Praga - Południe Urzędu m. st. Warszawy

ul. Grochowska 274

tel. 22 44 35 355

tel. mob. 508 374 410

e-mail: andrzej.wojcik@um.warszawa.pl
mieszkaniec Bogusław
Bogusław Ćwikła postów: 45 2017-05-25 22:20
No może w końcu coś zrobią, choć terminy realizacji już poprzednio przesuwali. Drogowcom bardzo nie pasuje spowolnienie ulicy Skalskiego gdyż traktują ją jako jeden z ważniejszych odcinków tranzytowych łączących części Pragi Południe.

Strefa ruchu to jest chyba większość ul. Skalskiego. Może progi powstaną przed dwoma przejściami, czyli tym obok Rogalskiego i tym obok sklepu z wędlinami. Właśnie to pisząc kolejny wariat z rykiem popędził setką na motorze.
mieszkaniec Jarosław
Jarosław Ławniczak postów: 41 2017-05-26 09:58
Nigdy wcześniej nie podawali terminu więc jest szansa.