jak możemy Ci pomóc?
Ograniczenie ruchu na ul. Skalskiego
mieszkaniec Bogusław
Bogusław Ćwikła postów: 45 2015-05-03 23:22
Czy są jakieś nowe wiadomości co do realizacji budżetu partycypacyjnego wobec ulicy Skalskiego?
Dla przypomnienia dotyczy:

"Stworzenie przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Skalskiego i Rogalskiego, umieszczenie po zachodniej stronie ulicy Skalskiego słupków, uniemożliwiających parkowanie samochodów, w celu poprawy widoczności dla wjeżdżających z garażu oraz przygotowanie nowej organizacji ruchu i wprowadzenie ograniczenia prędkości na ul. Skalskiego."

O ile się nie mylę, prace miały być zakończone w I półroczu tego roku.
Dla setek mieszkańców naszego osiedla uciążliwość ul. Skalskiego nadal pozostaje jednym z największych dotąd nierozwiązanych problemów.
Jako jeden ze współautorów petycji do DD i władz dzielnicy mam nadzieje, że problem ten zostanie wkrótce skutecznie rozwiązany.

Pozdrawiam

Bodek
mieszkaniec Dorota
Dorota Kramarczyk postów: 30 2015-05-05 12:49
Popieram w 100. procentach. Ruch samochodów (no i motocykli), szczególnie wieczorem, jest nie do wytrzymania. Do tego parkowanie (a przy tym odpowiedni "wydech") oraz niszczenie roślinności. Chyba nie tak miało to wyglądać. A drogę sfinansowaliśmy my w ramach ceny mieszkań.
Dorota
mieszkaniec Jarosław
Jarosław Ławniczak postów: 41 2015-09-22 14:47
Odpowiedź na mojego maila;
Dzień dobry,
dziękujemy za zainteresowanie i przesłanie pytania.

Projekt Poprawa bezpieczeństwa ruchu - ul. Ernesta Skalskiego nie został jeszcze zrealizowany. Poprosiliśmy Dzielnicę Praga Południe m.st. Warszawy, która realizuje wspomniany projekt o wyjaśnienie sprawy. Otrzymaliśmy informację, że projekt znajduje się obecnie w Biurze Drogownictwa i Komunikacji - Inżyniera Ruchu m.st. Warszawy w oczekiwaniu na zatwierdzenie zaproponowanej organizacji ruchu. Po zatwierdzeniu projektu rozpoczną się prace, których realizacja może trwać około dwóch tygodni.

Informacje zamieszczone na stronie zostały już zaktualizowane.

Z poważaniem,
mieszkaniec Wioletta
Wioletta Kowacz postów: 114 2015-09-29 11:32
Czy aby na pewno chodzi o STANISŁAWA Skalskiego? Skoro tutaj ERNERST w odpowiedzi się pojawił :D :D :D
mieszkaniec Wojciech i Małgorzat
Wojciech i Małgorzat Orlicz postów: 11 2015-09-29 12:00
:)
mieszkaniec Bogusław
Bogusław Ćwikła postów: 45 2015-10-29 22:52
W końcu zaczęli coś robić z nasza ulicą. Pojawiło się ograniczenie prędkości do 40 km/h, kolejne przejście dla pieszych obok ul. Rogalskiego oraz pierwsze słupki obok wjazdu do garażu Saska I. Zdziwiło mnie jednakże , że te słupki są szpetne, starego typu, biało-czerwone. Gdzie ta standaryzacja słupków warszawskich którą nakazali np. naszej wspólnocie?
mieszkaniec Jarosław
Jarosław Ławniczak postów: 41 2015-10-29 23:25
Słupki okropne.
Czy wokół naszego etapu to już koniec montowania słupków?
mieszkaniec Tomasz
Tomasz Zarzycki postów: 65 2015-10-30 09:58
Panie Jarosławie
Zgadzam się z Panem, że słupki nie są elementem poprawiającym estetykę naszego osiedla. Jest to raczej zło konieczne. Nie ma jednak innych rozwiązań pozwalających ograniczyć proceder parkowania na chodniku, a należało to ograniczyć z kilku względów:
• Zniszczenia chodnika- nasz chodnik nie jest przygotowany do takich obciążeń. Już obecnie można zaobserwować uginanie się jego krawędzi w wyniku obciążeń spowodowanych przez parkujące samochody. W dłuższym okresie doprowadziłoby to zniszczenia chodnika. Dodatkowym problemem są praktycznie nieusuwalne plamy oleju na kostce brukowej.
• Ograniczenie przepustowości chodnika- sam wielokrotnie widziałem parkujące samochody w sposób utrudniający przejście oraz uniemożliwiający przejazd wózków dziecięcych.
• Z racji usytuowania mojego mieszkania problem mnie nie dotyczy, ale jestem również w stanie zrozumieć uwagi zgłaszane przez mieszkańców najniższych pięter budynku Skalskiego 1 i 5 którzy parkujące samochody mają praktycznie przed samymi oknami. Latem gdy okna są otwarte powoduje to przenikanie spalin do mieszkań.
W budżecie Wspólnoty na 2015 r. zaplanowano wydatki wyłącznie na obecnie realizowany odcinek ( od zakrętu przy gabinecie stomatologicznym Dental Spa do zakrętu przy Nowaka Jeziorańskiego).
Chciałbym jeszcze podkreślić, że problem ograniczenia parkowania w obszarze zamieszkania był dyskutowany na ostatnim zebraniu Wspólnoty. Mieszkańcy nie zgłaszali większych zastrzeżeń do tego pomysłu.