Panie Jarosławie
Zgadzam się z Panem, że słupki nie są elementem poprawiającym estetykę naszego osiedla. Jest to raczej zło konieczne. Nie ma jednak innych rozwiązań pozwalających ograniczyć proceder parkowania na chodniku, a należało to ograniczyć z kilku względów:
• Zniszczenia chodnika- nasz chodnik nie jest przygotowany do takich obciążeń. Już obecnie można zaobserwować uginanie się jego krawędzi w wyniku obciążeń spowodowanych przez parkujące samochody. W dłuższym okresie doprowadziłoby to zniszczenia chodnika. Dodatkowym problemem są praktycznie nieusuwalne plamy oleju na kostce brukowej.
• Ograniczenie przepustowości chodnika- sam wielokrotnie widziałem parkujące samochody w sposób utrudniający przejście oraz uniemożliwiający przejazd wózków dziecięcych.
• Z racji usytuowania mojego mieszkania problem mnie nie dotyczy, ale jestem również w stanie zrozumieć uwagi zgłaszane przez mieszkańców najniższych pięter budynku Skalskiego 1 i 5 którzy parkujące samochody mają praktycznie przed samymi oknami. Latem gdy okna są otwarte powoduje to przenikanie spalin do mieszkań.
W budżecie Wspólnoty na 2015 r. zaplanowano wydatki wyłącznie na obecnie realizowany odcinek ( od zakrętu przy gabinecie stomatologicznym Dental Spa do zakrętu przy Nowaka Jeziorańskiego).
Chciałbym jeszcze podkreślić, że problem ograniczenia parkowania w obszarze zamieszkania był dyskutowany na ostatnim zebraniu Wspólnoty. Mieszkańcy nie zgłaszali większych zastrzeżeń do tego pomysłu.